Uuring: Nutitelefoni kasutamine tekitab ka lapsevanemas endas stressi

Uuring: Nutitelefoni kasutamine tekitab ka lapsevanemas endas stressi

09. Nov 2016, 10:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tasakaal koduse ja tööelu vahel on miski, mida otsib vast iga lastega täiskasvanu. Tänapäeval peetakse heaks abimeheks kõikvõimalikke nutiseadmeid, mis võimaldavad natuke hiljem kodust lahkuda, natuke varem töölt koju lipsata, natuke vähem aega kontoris veeta. Saad ju telefonist kiiresti üle vaadata, kas mõni tähtis e-mail on tulnud - kui mitte, jõuad koos lastega hommikust süüa?

Kahjuks leidsid Michigani ülikooli uurijad, et nutiseadmete kasutamine tööasjade ajamiseks kodust hajutab lapsevanemate tähelepanu ja tekitab stressi. Paljud vanemad tunnistasid, et nutiseadmete kasutamine tekitab neis sisemisi konflikte.

Vanemad rääkisid, et nutitelefoni kasutusele võtmise juures oli oluline argument olla väikeste lastega rohkem kodus, kuid paraku kaasneb sellega pidev pingeseisund - tuleb kogu aeg olla kättesaadav, kogu aeg valmis e-mailidele vastama, seda ka lastega mängimise ajal. Mida rohkem tööasju ekraanile ilmub, seda vähem saavad lapsed tähelepanu.

Nutitelefon muudab tööaja, kodus olemise ja sotsiaalse elu piirid häguseks. Mitme asjaga korraga tegeledes ei saa ühelegi asjale keskenduda. See tekitab pingeid lapsevanemas, konflikte teistega ja suhtlemisprobleeme lastega.

Uuringu autorid soovitavad kehtestada nutiseadmete kasutamisele selged piirid: näiteks võib perekond kokku leppida, et tehnikavidinad pannakse tööpäeva lõpu kellaajal täiesti ära.

(Allikas: Times of Malta) 

 

Kas oled vahel tundnud, et veedad nutitelefonis liiga palju aega?