Uskumatu video: arstide poolt surnuks tunnistatud vastsündinu ärkas ema rinnal

Uskumatu video: arstide poolt surnuks tunnistatud vastsündinu ärkas ema rinnal

15. May 2014, 06:47 Emmede Klubi Emmede Klubi

Austraalia ema Kate Ogg tõi 27. rasedusnädalal ilmale enneaegsed kaksikud Jamie ja Emily. Kahjuks sündis Jamie surnuna. Arstid andsid beebipoisi surnukeha emale ja isale hüvastijätmiseks.

Kate hoidis poega rinnal nahk-naha kontaktis kaks tundi. Ta kallistas ja paitas lapse surnukeha ning rääkis talle, et tema kaksikõe Emily'ga on kõik hästi. Selle aja jooksul beebi liigutas pisut, kuid arstid kinnitasid perele, et tegemist on lihtsalt kliinilises surmas inimkeha refleksidega.

Siis aga tegi beebi silmad lahti ja hakkas ema sõrme lutsutama. Kui vanemad üritasid arsti tagasi kutsuda, siis ei olnud viimane nõus tulema, sest arvas, et vanemad ei suuda lihtsalt lapse surmaga leppida. Siis palusid vanemad, et arst tuleks neile lapse surma asjaolusid selgitama.

Toimuvat nähes oli kogu meditsiinipersonal šokeeritud. Arst korrutas, et ei suuda seda uskuda.

Kaksikud on tänaseks viiekuused terved ja rõõmsad beebid!

"Kas pole huvitav, milline mõju on ema kehasoojusel lapsele," kommenteeris Austraalia arst John D'Arcy.

Ema ja lapse, eriti enneaegse lapse nahk-naha kontakti nimetatakse känguruhoolitsuseks. Ema keha on pisikesele beebile nagu inkubaator. Tuttav lõhn, temperatuur ja hääled. See on kõige lähedasem koht sellele kohale, kus laps viimati end turvaliselt ja hästi tundis - emaüsas.

Mis veelgi uskumatum? Ämmaemand sai juhtunu videosse! Vaata imebeebi Jamie lugu ja intervjuud vanematega SIIN!