Üleannetus - kogume 200 000 eurot laste ravitoidu ostuks

Üleannetus - kogume 200 000 eurot laste ravitoidu ostuks

14. Feb 2017, 11:54 Emmede Klubi Emmede Klubi

SA TÜ Kliinikumi Lastefond alustas äsja suurt kampaaniat nimega Üleannetus, mille eesmärk on koguda kokku 206 000 eurot, et aidata kahe aasta jooksul 30 ravitoitu vajavat last.

Ravitoit on spetsiaalne toidusegu, mis sisaldab väikese koguse kohta konsentreeritud hulgal toitaineid ning võimaldab raskelt haigetel lastel olla normaalses kehakaalus ja koguda jõudu haigusega toimetulekuks. Mõned ravitoidud sisaldavad tavatoidust enam või vähem mingeid aineid, et olla hädavajalikuks toiduks teatud ainete talumatuse või defitsiidiga lastele. Ravitoit on neile ainsaks võimaluseks saada kätte eluks vajalik kaloraaž. Niisamuti on see ainsaks söögiks lastele, kes peavad toituma sondi abil. Selliselt vaadatuna on selge, et ravitoit on nende laste jaoks ravim.

Eesti Haigekassa aga ravitoidusegude ostu ei kompenseeri. Samal ajal on lapse ravitoitmine äärmiselt kulukas – kuni 500 eurot kuus.

Simoni, Eliise, Eiko, Kristiina Reili, Raimondi, Valteri, Kelli, Christoferi, Elly, Emily, Mirko, Veronika, Jürgeni, Keiti ja Sanderi lugusid ja tee oma annetus, et täita terve Eesti kaart heatahtlike annetajatega, SIIN.


Kas juba annetasid?