Ükski naine pole saar - emad, tutvugem!

Ükski naine pole saar - emad, tutvugem!

12. Feb 2020, 11:36 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kindlasti oled kuulnud väljendeid "ükski inimene pole saar" ja "lapse kasvatamiseks on vaja küla". Neis ütelustes peitub korralik tükk tõde inimeseks ja ka emaks olemisest - me kõik vajame kedagi enda lähedale, kes oleks meile toeks ja rõõmuks.

Lapsega üksi koju jäädes võib juhtuda, et kapseldume oma kodusesse igapäevaellu ja muutume seeläbi üksikuks, üksildus omakorda muutub rusuvaks kurvastuseks ning emaduse koorem seda keerulisemaks kanda. Ei ole ju ka igaühel seda oma "küla", kes last kasvatada aitaks. Niisiis on oluline, et me emadena kokku hoiaksime ja teineteisele igapäevastes asjades toeks olla saaksime! 

Üks Emmede Klubi kommenteeris ühte hiljutist blogipostitust nii:

"Mul pole küll kolme last veel, aga vahel tunnen, et ei saa selle ühegagi hakkama. Kõige kurvem ja stressirohkem on see, et mul pole ühtegi sõpra läheduses, kellel oleks üldse lapsi. Pole kellegagi peale elukaaslase asju arutada või nõu küsida. Pole isegi minna kuskile külla, et las lapsed mängivad ja meie joome teed ja jutustame. Minu jaoks on see muutunud kõige stressirohkemaks. Enamus sõpru on lasteta ja pidutsevad alles, naudivad nii-öelda elu. Ja siis olen mina oma lapsega. Külas väga ei käida ja külla ka ei kutsuta. Noh... saan nagu aru ka. Millest meil ikka väga palju rääkida?"

Usume, et paljud emad tunnevad nii. Ja et Emmede Klubi lugejate hulgas on palju emasid üle eesti, teeme selle postituse alla väikese tutvumisnurga - võib-olla on just Sinu linnaosas või alevikus teinegi kodune ema, kellega koos saaksite mõnikord vankriga jalutamas käia või teed juua ja lobiseda seni, kuni lapsed omavahel mängida saavad? Nii saavad mured väiksemaks jagatud ning päevad mööduvad teineteise seltsis lõbusamalt nii emade kui laste jaoks!

Kirjuta selle postituse alla kommentaar oma asukoha ja sooviga kas lapsele mänguväljakule mängukaaslast või endale vankriga jalutamiseks seltsilist leida. Võib-olla leiad siit endale toreda sõbranna, kellega emaksolemise teekonda koos käia, ja oma lapsele armsa sõbra kogu eluks! 

 

Kristiina Soots Kristiina Soots 14. Feb 2020, 21:49

Elan Tartus.Uutele tutvustele avatud 😉

Liizi Liizi 13. Feb 2020, 09:58

Asun Järvakandis/Raplamaal ning sõpru oleks ikka vaja 😀