Teismeline tappis end koolikiusamise tagajärjel

Teismeline tappis end koolikiusamise tagajärjel

05. Apr 2014, 11:11 Emmede Klubi Emmede Klubi

15-aastane Lõuna-Walesi koolipoiss võttis endalt elu pärast poolteist aastat kestnud koolikiusamist, edastab Daily Mail.

Simon leiti nädalapäevad tagasi kodust teadvusetuna, kohale kutsutud kiirabibrigaadi arsti sõnul ütles noormees teadvusele tulles: "Mind kiusatakse."

Neli päeva hiljem haiglas poiss siiski suri. Arvatavasti ravimite üledoosi.

Poisi ema Julie Brooksi sõnul jättis poeg talle hüvastijätukirja, kus seisis: "Ma ei suuda sellega enam toime tulla".

Ema rääkis, et poissi tõugati, sikutati koolikotist ja noriti. Ta palus iga pühapäev, et ei peaks enam kooli tagasi minema ja luges vaheaegadel nii päevi kui ka tunde kooli alguseni.

 

Milline on sinu kogemus koolikiusamisega Eestis?

07. Apr 2014, 12:01

Olen samuti koolikiusamisega kokku puutunud. Ise pole olnud kiusaja ega kiusatu rollis, aga meie klassis olid samuti paar inimest, keda vaimselt kiusati. Siiani mind häirib, et ma vahele ei astunud ja ei kaitsnud nõrgemat abivajajat. Pidasin end heaks inimeseks, kuna olin vait ja ei läinud teistega kaasa. Aga vahel võib ka kõrvalseisja olla samamoodi süüdi kui kiusajad. Miks ma midagi ei teinud? Hirmust saada ise kiusatud? Ei tea, aga piinama jääb see küll..

Teil oli siis väga veider ja ebapädev psühholoog! Nii kahju, et sa ei saanud abi mida vajasid. Saan täiesti aru miks sa ei ole suutnud neid asju päris unustada, omast käest tean - kui mõned asjad vahest meelde tulevad, tuleb ka see hapu tunne uuesti sisse.. Ja ma arvan, et see jääb igaveseks. Õudne mõelda, et ka minu laps võib kellelegi öelda või keegi talle midagi tol hetkel tühisena tunduvat norivat, mis jääb selle inimesega kes haiget saab igaveseks varjuna kaasas käima. Juba maailma paisatud sõnu tagasi võtta ei saa..

07. Apr 2014, 07:32

Olen samuti koolikiusamisega kokkupuutunud. Toimus nii vaimne kui füüsiline kiusamine. Ja kui paluti pöörduda koolipsühholoogi poole asjaga, siis kokkuvõttes sain vastuseks oma probleemidele et olen ise süüdi. Süüdi, et ei sulandu priimuste gruppidesse jm. Olin sõnatu , sama oli ka minu ema ! Siiani on vastik meelde tuletada seda, see jääb meelde pikaks ajaks. Vastik oli see, et õpetajatel olid oma lemmik õpilased, keda hoiti ja siis teised nt. mina ja paar tüdrukut veel oli tühised inimolendid klassis.