Tee ise: Kriiditopsikuga tahvlilaud

Tee ise: Kriiditopsikuga tahvlilaud

20. May 2017, 14:37 Britt, Emmede Klubi toimetus Britt, Emmede Klubi toimetus

Umbes aasta tagasi võtsin ma ette ühe vahva ja üsna lihtsa projekti, et oma väiksema lapse tuppa mängulisust juurde tuua: tegin ühest tavalisest kasutuna seisvast pisikesest lauast talle hoopiski joonistamiseks mõeldud tahvlilaua, mille keskel ka spetsiaalne tops kriitide hoiustamiseks.

Inspiratsioon selleks tuli lihtsalt Instagrami sirvides ja nähes kontot, mis kuulub tahvelvärvidega kaetud toodete tegemisele!

Kuna minu laud oli musta värvi, mis mu meelest lastetuppa suurt ei passinud, otsustasin selle kõigepealt ka tavalise valge värviga üle teha. Tegelikult oli kogu töökäik väga lihtne ja ükski samm pikemat seletust ei vaja, aga räägin teile lühidalt läbi, mis oma lauakesega ette võtsin. Maksma läks see projekt mulle 20.85, millest 20.- kulus tahvlivärvile. Laud, nagu öeldud, kogus painipaigas lihtsalt tolmu. Kriiditopsikuna võtsin kasutusele hoopiski ühe väiksemat mõõtu lillepoti!

20170511150722-78783.jpg

Et värvimisprotsess veidi hõlpsam oleks, võtsin laualt jalad küljest ja lihvisin kõiki tükke veidi masinaga. 
Peale valge värviga võõpamist (ja selle kuivamist) tegime laua keskkohta täkke ja joonistasime selle ümber ka vastava suurusega ringi. Tolle diameeter oleneb mõistagi sellest, millise suurusega topsi te sinna paigutada soovite! Pöörasime laua pahupidi ja kordasime sama. Seejärel oli juba abikaasa kord asi üle võtta ja ring välja puurida. Tegelikult on see igati sobilik töö ka naisterahvale, aga siinkirjutaja omab lihtsalt erakordset eksemplari värisevatest kätest. Ühesõnaga oleksin mina parimal juhul saanud hakkama sik-sakitamisega, aga see polnud sel korral eesmärgiks.


20170511150838-30437.jpg

Kui topsihoidiku jaoks auk puuritud sai, saabus kätte aeg ka laua pealmine osa värviga katta. Kasutasin külgede katmiseks teipi (sest jube nigel oleks värskelt valgeks võõbatud osad uuesti musta värviga katta …) ja lasin käiku tahvlivärvi kastetud rulli. Peale kahte värvikihti (ja mõistagi nende vahel olevat kuivamisaega) oligi meistriteos valmis!

20170511150903-46315.jpg

Kokku võttis projekt aega umbkaudu ühe ööpäeva. Rõõmu on see pakkunud juba üle aasta :) Ning kui kriitide jaoks eraldi topsihoidikut laua keskele paigutada ei taha, siis on ju tegu kohe eriti kerge projektiga! 

Kui otsustate kodus sama projekti järgi teha, siis ärge unustage seda ka meiega jagamast! Kõikide vahel, kes oma Emmede Klubist inspiratsiooni saanud diy-projekte Instagramis hashtagiga #emmedeklubimeisterdab jagavad, loosime iga kuu välja pisikese üllatusauhinna!


20170511150923-99447.jpg