Teaduspõhisele meditsiinile loodusravi eelistanud vanemate laps suri

Teaduspõhisele meditsiinile loodusravi eelistanud vanemate laps suri

02. May 2016, 17:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kanadas mõisteti süüdi ja määrati vanglakaristus vanematele, kes üritasid meningiidis poega ravida alternatiivmeetodeil. Õigest ravist ilma jäänud 19 kuu vanune Ezekiel suri.

David ja Collet Stephan mõisteti süüdi selles, et nad ei võimaldanud oma lapsele ellujäämiseks vajalikku. 2012. aasta märtsis suri pisike Ezekiel bakteriaalsesse meningiiti - haigusse, mida on arstidel kerge diagnoosida, mille vastu on olemas ravi ja mida saab ka vaktsineerimisega ennetada. Ezekieli vanemad arvasid, et lapsel on tavaline külmetusviirus. Nad ei viinud teda arsti juurde, vaid ravisid last koduste loodusravimteetodite ja end loodusraviarstiks nimetanud inimeselt saadud ravimiga.

"Pole kahtlustki, et nad armastasid oma poega, aga nagu me oma ava- ja lõpukõnes nentisime: kahjuks ei ole armastus üksi alati piisav. Lisaks sellele peavad vanemad pakkuma oma lastele ka kriminaalseadusega sätestatud vajalikku hoolitsust," kommenteeris prokurör Lisa Weich.

Ka Eestis on viimase aasta jooksul palju räägitud juhtumitest, kus traditsioonilise meditsiini suhtes skeptilised täiskasvanud soovivad oma lapsele parimat, kuid teevad hoopis karuteene. Mäletame keelatud kodusünnitusel surnud beebit ja vähkkasvajaga last kloordioksiiniga ravida püüdnud ema.

Loodusravil on tõestatud mõju inimeste tervisele, kuid alati sellest paraku ei piisa. Me ei tohi unustada, et enne kui Alexander Fleming avastas penitsilliini, surid inimesed igapäevaselt haigustesse, mida me tänapäeval hõlpsalt antibiootikumidega ravime - näiteks kopsupõletikku! Alternatiivravi mõju ei ole teadus üldse tõestada suutnud, kuid paljud inimesed kinnitavad siiski, et on sellest abi saanud.

Iga vanem soovib oma lapsele ainult parimat - nii ka vanemad, kes muretsevad ühel või teisel põhjusel traditsioonilise meditsiini mõju pärast ja usuvad, et just alternatiivmeditsiin või loodusravi aitavad nende last enim. Emmede Klubi toimetus palub aga oma lugejatelt: enne otsuse langetamist konsulteerige alati ka arstiga. Ükskõik kui palju me ise internetist infot otsime - arstid on õppinud kümmekond pikka aastat ning näinud teooriat praktikas. Igaüks neist on läinud meditsiini õppima, et aidata inimesi või õppida inimkeha saladusi tundma. Arst ei taha patsiendile halba.

(Allikad: IFL Science, Emmede Klubi)


Kas kasutad oma laste ravimisel traditsioonilist meditsiini, loodusravi, alternatiivravi või kombinatsiooni neist kolmest?