Teadlased ravisid terveks HI-viirusega beebid

Teadlased ravisid terveks HI-viirusega beebid

07. Apr 2014, 15:51 Emmede Klubi Emmede Klubi

Parenting.com jagab läbimurret HIV vastases võitluses: USA arstid on kolme aasta jooksul suutnud kaks HIV-positiivsena sündinud beebit ravida HIV-negatiivseteks, samaga on hakkama saanud ka Kanada arstid. 

Esimene HIV-ga sündinud laps raviti terveks kolm aastat tagasi USA-s Mississippis. Beebi sai kohe pärast sündi kolme väga agressiivset antiretroviirusravimit. Kui laps sai kuuseks, ei olnud enam võimalik tema verest viirusnäitajaid leida. Siis aga kadusid ema ja laps haiglast.

Laps oli 23-kuune, kui ema ta uuesti arstidele näha viis. Vahepeal ei olnud ta mingit ravi saanud, kuid testid ei tuvastanud viirust. Praegu on laps kolmeaastane ja jätkuvalt HIV-negatiivne.

Nüüd teatasid USA arstid samasugusest juhtumist Californias. Sarnast ravimeetodit katsetavad ka Kanada arstid, kelle käe all on siiani viirusest priid viis HIV-ga sündinud beebit.

Dr. Anthony S. Fauci sõnul USA riiklikust allergiate ja infektsioonide instituudist on tegemist olulise tõestusega, et kui HIV ravi alustada nii vara kui võimalik, saab selle "välja ravida".