Täna ja homme tasub püsida kodus, sest teeolud on väga ohtlikud nii sõidukitele kui ka jalakäijatele ning koroona aina vohab

Täna ja homme tasub püsida kodus, sest teeolud on väga ohtlikud nii sõidukitele kui ka jalakäijatele ning koroona aina vohab

23. Feb 2021, 16:48 Emmede Klubi Emmede Klubi

Täna oli lühendatud tööpäev ja homme on vaba päev, sest tähistame vabariigi aastapäeva - Eesti saab 103! See tähendab, et liikvel on rohkem inimesi kui tavaliselt. Kellel vähegi võimalik, peaks aga püsima kodus ja kindlasti paluma seda teha oma vanematel pereliikmetel.

Ilmasikuolud on täna ohtlikud: teed on ülilibedad ja sajab jäävihma. Transpordiamet teavitab, et liiklus on kõigi maakondade kõikidel riigiteedel häiritud.

Libeduse tõttu on täna teelt välja sõitnud mitmeid autosid, busse, veokeid jt sõidukeid terves Eestis. Häiritud on ka ühistransport, taksoliiklus ja toidukullerite teenus. Mõnel pool seisavad veokid maantee ääres, sest sõidu jätkamine on liiga ohtlik. Õnnetuse korral võib abi saabumine viibida, sest ilmastikuolud on väga keerulised ka pääste- ja kiirabiautodele – teelt on täna juba välja sõitnud ka päästeauto.

Seega kui vähegi võimalik, siis palutakse lükata edasi või jätta ära igasugune autoga sõitmine, eriti aga maanteesõidud!

Teeolud on väga halvad ka jalakäijatele. Haiglad paluvad kõigil inimestel vältida väljas jalutamist või hädavajadusel ikkagi välja minnes võtta kindlasti kaasa töökorras telefon, sest raskeid kukkumisi on praegu väga palju. Suurematesse traumapunktidesse tuleb täna uusi traumasid sisse iga mõne minuti tagant ning traumapunktid on ülekoormatud.

Olukord on jätkuvalt keeruline ka koroonaviiruse tõttu. Levik on kasvanud, iga päev lisandub ligi 1000 positiivset testi ja haiglaravil on ligi 500 patsienti. Levik on tänaseks nii suur, et Terviseameti Põhja regioonis (Harjumaa, Järvamaa ja Raplamaa) ei ole hetkel võimalik kaardistada kõiki lähikontaktseid. Väga suur abi on sellest, kui positiivse testi andnud inimesed ise oma lähikontaktseid teavitavad ja lähikontaktsed ise koju isolatsiooni jäävad. 

Terviseamet kutsub inimesi üles tähistama Eesti Vabariigi aastapäeva ohutult kodust.

 

Seega – püsime kodus, teeme midagi maitsvat süüa, vaatame telekast mõnusat aastapäevaprogrammi, suhtleme sõprade-sugulastega telefoni teel või virtuaalselt ning püsime terved!