Suurbritannias keelati tõeliselt ohtlik tegevus - lastega autos suitsetamine

Suurbritannias keelati tõeliselt ohtlik tegevus - lastega autos suitsetamine

07. Oct 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Suurbritannias hakkas möödunud neljapäeval kehtima seadus, mille kohaselt on keelatud suitsetada sigarette autos, kus sõidab alaealisi reisijaid.

Uus seadus võeti vastu pärast Newcastle ülikooli uuringu avalikustamist: autodes, kus suitsetatakse, jõuab inimesteni šokeerivalt palju kemikaale.

Akna avamine suitsetamise ajaks olukorda paljukest ei paranda. Tegelikult surub esiistme aknast tulev värske õhk sigaretisuitsu ja kemikaalid just tagaistmeni, kus lapsed tavaliselt sõidavad.

Paraku alahindavad enamus suitsetavaid vanemaid jätkuvalt passiivse suitsetamise mõju lastele. Tegelikult avaldab laste hingamisteede tervisele märkimisväärset kahju juba ainuüksi viibimine ruumis, kus on varasemalt suitsetatud, viibimine vanema süles, kes on just suitsetanud, viibimine värskes õhus suitsetava vanema kõrval või lähedal jms. Lapsed puutuvad nii kokku näiteks selliste mürkidega nagu vingugaas ja arseen.


Kas teie peres suitsetatakse? Kas ja kuidas kindlustate, et lapsed sigareti suitsetamisel eralduvate mürgiste ainetega kokku ei puutuks?