Roolijoodik sõitis surnuks beebi, tema ema ja vanaema

Roolijoodik sõitis surnuks beebi, tema ema ja vanaema

13. Jan 2020, 09:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Nädalavahetusel juhtus Saaremaal üliraske liiklusõnnetus, kus hukkus ühe pere terve põlvkond - üheksakuune laps, tema ema ja vanaema. Samas autos oli ka lapse tädi, kes viibib haiglas üliraskes seisus.

Politsei sai laupäeva pärastlõunal kella 14.45 paiku teate, et Saaremaal Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare maantee 128. kilomeetril Masa külas põrkasid kokku sõiduautod Volvo ja Audi. Esialgse teooria kohaselt sooritas Volvo vasakpööret, kuid Audi ei märganud seda ja sõitis Volvole sisse. 

10 km enne õnnetust fikseeris politseipatrull Audi liikumiskiiruseks 138 km/h. Politsei asus kiirusületajat jälitama, kuid enne kui auto peatada suudeti, oli õnnetus käes. Pärast õnnetust mõõdeti juhil 3,7-promilline joove.

Mitmed kohalikud kommenteerisid Eesti Päevalehele, et õnnetuse põhjustanud Saaremaa rekamees, 34-aastane Andres Reinart on Saaremaal teada-tuntud joobes peaga sõitja, kes liiklusrikkumiste eest varemgi kohtus käinud ja arestikambris aega veetnud. 

Nüüd lõpetas joobes ette võetud sõit vähemalt kolm elu. Surid Volvos viibinud 27-aastane Kati Vespere, tema üheksakuune laps ja 58-aastane ema Eve Männasalu. Katist jäid maha väike tütar ja elukaaslane. 37-aastane Merli Männasalu viibib haiglas raskes seisus. Kui esialgu levis info, et kaasreisija on lapseootel, on lähedased selle väite nüüdseks ümber lükanud. Raskes seisus haiglas on ka Reinart ise. 

Politsei alustas roolijoodiku suhtes kriminaalmenetlust, joobeseisundis liiklusnõuete rikkumise ja seeläbi kahe või enama inimese surmas süüdimõistmise korral ootab teda 3-12-aastane vangistus. 


Emmede Klubi avaldab sügavat kaastunnet hukkunute lähedastele.