Raskes avariis hukkus kolme last kooli ja lasteaeda transportinud ema

Raskes avariis hukkus kolme last kooli ja lasteaeda transportinud ema

17. Jan 2019, 16:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Täna hommikul kella poole kaheksa paiku juhtus Järvamaal Paide külje all liiklusõnnetus, milles hukkus kolme lapse ema, kes oli parasjagu teel lapsi kooli ja lasteaeda viima.

Sõiduautod Volkswagen Sharan ja Volkswagen Touareg põrkasid kokku Pärnu-Rakvere-Sõmeru maantee 94. kilomeetril. Volkswagen Sharani juhtinud 37-aastane Liia hukkus sündmuskohal. Õnnetuse hetkel olid autos 16-aastane ja 13-aastane poiss, kes viibivad kergemate vigastustega haiglas, ning kolmeaastane tüdruk, kes pääses vigastusteta. Vigastusi sai ka sõiduautot Volkswagen Touareg juhtinud ja autos üksinda viibinud 26-aastane naine, kes viidi haiglasse.

Postimees vahendab, et esialgsetel andmetel kaotas juhitavuse ja kaldus vastassuunavööndisse Sharan. Teelõik vastas nõuetele, puisturauto läbis õnnetuskohta tund aega enne avariid. Paide politseijaoskonna välijuht Valdur Mõttus tuletab kõigile autojuhtidele meelde, et talvel ei saa sõita sama kiiresti ega kasutada samu sõiduvõtteid, mida suvistel teedel. "Varuge talvel sõitudeks tavapärasega võrreldes rohkem aega, et keerulistes teeoludes oleks aega sõita kiirustamata ja võimalikeks ootamatusteks valmis olles."

Järva Teataja kirjutab, et õnnetusse sattunud perekond on kohalike seas tuntud tegusate inimestena - pereisa on külavanem, nad on aidanud korraldada talguid ja muid üritusi. Liia asendas vajadusel PAIde lasteaias õpetajaabisid, sinna oli ta teel ka täna hommikul.

Fotogaleriid õnnetusest on avaldanud Postimees ja Delfi

 

Emmede Klubi toimetus avaldab ema kaotanud perekonnale sügavat kaastunnet.