Rasestumisvastased tabletid meestele läbisid esimese uuringu

Rasestumisvastased tabletid meestele läbisid esimese uuringu

20. Mar 2018, 22:29 Emmede Klubi Emmede Klubi

Meestele mõeldud rasestumisvastaste pillide turule toomisele jõuti taas sammu võrra lähemale - preparaati katsetati esmakordselt valimi meeste peal ja see osutus efektiivseks.

Kui naised saavad valida enda jaoks sobiva rasestumisvastase viisi terve rea erinevate vahendite seast (vaskspiraal, hormoonspiraal, minipillid, kombineeritud pillid, plaastrid, implantaat, kondoomid...), siis meestel on täna ainult kaks võimalust naise rasestamist vältida: kondoom ja vasektoomia.

Viimastel aastatel on teadlased teinud suuri edusamme meestele mõeldud rasestumisvastaste pillide väljaarendamisel. Arenduses oleva hormonaalse rasestumisvastase preparaadi nimetus on dimethandrolone undecanoate or DMAU. Möödunud pühapäeval esitleti esimesi uuringutulemusi DMAU kasutamise kota.

Uuringu tulemused näitavad, et DMAU vähendas efektiivselt sperma produktsiooni eest vastutavate hormoonide, peaasjalikult testosterooni taset organismis ilma ohtlike kõrvalmõjudeta. Uuringus osales 83 meest.

Negatiivse kõrvalmõjuna tuvastati üheksal mehel libiidolangus, misõttu preparaati tuleb veel testida. Kuigi DMAU vähendab testosterooni taset organismis, sisaldab see ka hormooni, mis peaks takistama kõrvalmõjudel tekkimast. Seega peaks pillide võtmine mehe ajutiselt viljatuks tegema, kuid ei tohiks põhjustada seksuaalhäireid.

(Allikas: CNN)


Kas Sina ja Sinu partner oleksite huvitatud meestele mõeldud efektiivse ja ohutu rasestumisvastase vahendi kasutamisest, kui selline toode turule jõuaks?