Politsei tabas koomajoobes ema, kes jalutas üheaastast last

Politsei tabas koomajoobes ema, kes jalutas üheaastast last

05. Jun 2019, 16:19 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eile jäi Lõuna-Eestis ühele naisele silma noor ema, kes jalutas lapsevankriga ning kallutas samal ajal kurgust alla kanget õlut Bocki. „Pisike laps on kärus ja ema kõrval joob, see ei ole okei,“ palus murelik helistaja politseid appi.

Politsei tuvastas noorel emal ligi 4-promillise joobe. Tegemist on väga raske joobega, milles inimese funktsioonid on tugevalt häiritud, ta on emotsionaalselt tundetu, arusaamine puudulik, inimene võin olla teadvuseta, südame töö on häiritud, hingamine võib katkeda. 

Kuna naine oli täbaras seisus, viidi ta esialgu kainenema. Vankrist politseinikele vastu vaadanud 1-aastane poisipõnn tuli tema enda heaolu tagamiseks anda lastekaitsjate hoole alla.

"Lapsed on meie elu õied ja selleks, et need õied ei närbuks vaid virguks, vajab neist igaüks vanemate hoolt, abi ja kaitset. Ja igaüks, kes on otsustanud lapse saada, peab meeles pidama, et ta on kohustatud oma lapse eest hoolitsema. Kui vanem ei suuda igakülgselt oma maimukese eest vastutada, sekkub lapse päästmiseks riik, et pisikesele ilmakodanikule, kes ise end aidata veel ei oska ega saa, toeks olla.

Kui märkate abivajavaid lapsi, palun andke sest jätkuvalt teada hädaabinumbril 112 või lasteabi telefonil 116 111," kirjutab Lõuna prefektuur Facebookis.

 

Kas Sina teatad politseisse, kui märkad väikeste laste eest hoolitsemas alkoholi mõju all täiskasvanut?