Politsei otsib Läänemaal surnuna leitud vastsündinu ema, kes võib vajada abi

Politsei otsib Läänemaal surnuna leitud vastsündinu ema, kes võib vajada abi

06. Feb 22:35 Emmede Klubi Emmede Klubi

Politsei sai esmaspäeval kell 11.40 teate, et Läänemaal Lääne Nigula vallas Suure-Lähtru külas leidis koer vastsündinud beebi surnukeha. Politsei otsib nüüd taga lapse ema, kes on äsja sünnitanud ning võib vajada arstiabi. 

Politseile teadaolevalt ei ole naine haiglasse pöördunud, kuid kuna ta on äsja ja tõenäoliselt meditsiinilise abita sünnitanu, siis võib ta vajada kiiret arstiabi. 

Politsei otsib sünnitanud naist lisaks beebi surnukeha leidmise piirkonnas muuhulgas ka droonide ja teenistuskoerte abil, kontrollitakse piirkonna valvekaameratesalvestisi ja küsitletakse kohalikke inimesi, haiglaid, perearste. Piirkonnast on leitud ja kõikvõimalikke jälgi, kuid ekspertiiside tulemustega läheb aega.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust ettevaatamatusest surma põhjustamist käsitleva karistusseadustiku paragrahvi alusel. Kriminaalmenetlust juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Politsei palub kõigil, kellel võib sünnitanud naise kohta infot olla, võtta ühendust telefonil 5198 9886 või 112.

Õhtulehe andmeil lohistas kohalik perekoer esmaspäeva ennelõunal koduõuele vastsündinu, kes ekspertide hinnangul võis olla sündinud kõigest kaks-kolm tundi varem. Kust koer surnukeha leidis, pole teada, kuid kahtlus on, et sünnitanu oli pärit kuskilt mujalt kui Suure-Lähtrust. Vastsündinu võidi jätta metsa alla surnuna või surema autoga kohale saabunud ja lahkunud inimeste poolt.