Pildid: ema hoiab oma 24. rasedusnädalal sündinud tütart

Pildid: ema hoiab oma 24. rasedusnädalal sündinud tütart

02. Apr 2014, 12:39 Emmede Klubi Emmede Klubi

Metro avaldas pildid 24. rasedusnädalal sündinud Emily Cressey'st esimest korda ema Claire süles. Kui esialgu plaaniti imetillukest beebit ema süles hoida kümme minutit, siis tegelikult lasid arstid Clairel Emily't hoida 20 minutit, sest ema puudutus mõjus lapse pulsile ja temperatuurile oodatust paremini.

Usutavasti on väike Emily Suurbritannia kõige enneaegsem ellujäänud beebi. Tüdruk kaalus oma sünnipäeval, 27. veebruaril 535 grammi. Sel hetkel oleks abort kohalike seaduste järgi veel legaalne olnud. 

Nüüdseks kaalub laps 736 grammi ja kasvab kenasti. 

Vaata pilte tibatillukesest imest koos emaga SIIN!

 

Mida arvad sina, kas üldse ja mitmenda nädalani peaks abort lubatud olema?

03. Apr 2014, 16:22

Muidugi see on küll ebanormaalne, et Suurbritannias võib nii kaua aborti teha, meie seadused lubavad 12. nädalani, mis on veel okei..

03. Apr 2014, 16:18

Ka mina arvasin kunagi, et abort tuleks ära keelata, aga kuna töötasin günekoloogia vallas, siis nüüd tean, et põhjuseid on väga palju ja ettearvamatuid, miks on vaja aborti teha. Ja uskuge, võib-olla 1 protsent naisi võtab seda kui rasestumisvastast vahendit, kuid ülejäänud tunnevad seda teed minnes suurt valu ja ei saa sellest tegelikult kunagi päris üle. Kerge hukka mõista, raske mõista. Ja kui rääkida sellest ühest protsendist, kes tõesti süüdimatud on, siis kas see laps tahaks siia ilma tulla, kelle ema temast ei hooli ja ära annab? Ma kardan, et mitte.

02. Apr 2014, 13:42

Minu arvates peaks olema emal mingi mõtlemis aeg küll. Normaalne aeg no 12nädalat. See arvamus on küll õige, et miks abort, kui ise ei kasuta kaitsevahendit ja teen teadlikult. Aga on ka juhuseid kui on nö. õnnetus või muu situatsioon, seljuhul peaks olema võimalus.

02. Apr 2014, 13:21

Minumeelest, tuleks yldse ära keelata !. Ei saa nagu sellest aru ,miks vaja valmis meisterdada kui aborti minnakse tegema? :O. Ja kui lapsi saada ei taha siis vöiks kasutada nagu abivahendeid, mis hoiavad raseduse ära . ... Mis siin siis nii rasket on ?