Perekooli foorumis "käona" laimajad jäid kohtus süüdi

Perekooli foorumis "käona" laimajad jäid kohtus süüdi

01. Oct 2018, 15:03 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kiusamine, mõnitamine ja norimine on inetu tegevus ka internetis.


Neli Perekooli foorumi anonüümset laimajat jäid kohtus süüdi ja peavad kannatanule välja käima kopsaka rahasumma. See lugu peaks meenutama lahmivatele netikommentaatoritele, et igaüks neist võib leida oma postkastist kohtukutse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti ämmaemandate ühingu portaal Perekool on juba aastaid kurikuulus selle poolest, et kasutajatel on kombeks seal anonüümsena mõnitada kõiki vähegi tuntud inimesi. Kommenteeritakse ohvrite ja nende pereliikmete välimust, pereelu, suguelu, käitumist jms.

Näitleja Marika Korolev otustas, et sellega ei pea leppima - ta nõudis välja teda solvanud isikute andmed ja kaebas nad kohtusse. Solvajad pidid Korolevile moraalse kahju hüvitama tuhandetes eurodes. Enim üllatas näitlejat see, et kõige labasemate kommentaaride autorid olid kõrgharitud, heal järjel inimesed - jurist, notaribüroo tööaja, Tartu linnaametnik, tuntud mälumängur.

Anonüümselt ebaseaduslikke (laimavaid, kiusavad, trollivaid) kommentaare kirjutades tuleb arvestada, et IP-aadressi järgi on võimalik isik tuvastada, misjärel lisaks rahatrahvile võib inimest ees oodata ka nõue avalikult oma pärisnime alt vabandada.

Loe täpsemalt Eesti Päevalehest!

 

Kas Sina käid Perekooli foorumis? Kas see foorum tundub Sulle õel? Kas pead õigeks anonüümsete netikommentaatorite isikute tuvastamist ning laimu ja kiusamise eest vastutusele võtmist?