Perekonnale mõjub hästi, kui ka naine leiba teenib

Perekonnale mõjub hästi, kui ka naine leiba teenib

22. Aug 2016, 18:14 Emmede Klubi Emmede Klubi

Perekonna ainsaks toitjaks olemine mõjub halvasti meeste füüsilisele ja vaimsele tervisele. Samas naiste vaimsele tervisele mõjub perekonna peamiseks rahateenijaks olemine hästi. Kui aga mees ja naine jagavad perekonna toitja rolli, on sellel pikaajaline positiivne mõju mõlemale, leidsid USA teadlased.

Meeste tervis ja heaolu olid kõige madalamad just sel perioodil, mil nad pidid üksi perekonda üleval pidama, vahendab Times Live Conneticuti ülikooli sotsioloogide uuringut.

Teadlaste hinnangul on põhjuseks ühiskondlikud ootused. Mehed tunnevad, et nende jaoks on perekonna üleval pidamine kohustus, mida nad peavad täitma. Naised aga tunnevad, et raha teenimine on nende jaoks valik, võimalus ja saavutus.

Uuringu läbiviijate sõnutsi on see uuring järjekordne tõestus, et ootused soorollidele on kahjulikud ka meestele. Leivateenimise ja mehelikkuse vahele võrdusmärgi tõmbamine on kahjulik nii meestele kui ka naistele, nagu võrdsus toob kasu nii meestele kui ka naistele.

Emmede Klubi on varem kirjutanud, et kõige rahulolevamad USA emad on need naised, kelle paindlik karjäär võimaldab pärast lapse sündi osakoormusega või vabakutselisena edasi töötadaSamuti, et töötavate emade tütardest sirguvad karjäärialal edukamad naisedMöödunud nädalal kirjutasime aga, et Eesti riik plaanib muuta vanemahüvitise süsteemi nii, et naised ja mehed saaksid lapse hooldamist ja töötamist pisut võrdsemalt jagada


Emmede Klubi on seisukohal, et iga isa väärib võimalust oma lapsega aega veeta, temaga side luua ja lapse üles kasvatamise eest vastutada. Iga naine väärib võimalust eneseteostuseks väljaspool kodu. Iga laps väärib suhet iga oma vanemaga, vanema sugu ei mängi siin rolli. Kõige tähtsam on aga, et perekond leiaks just endale sobiva harmoonia, mis just selle pere õnnelikuks teeks - kõik pereliikmed loevad!