Pere, kus kasvab 20 last

Pere, kus kasvab 20 last

23. Sep 2017, 23:21 Emmede Klubi Emmede Klubi

Radfordid mõned aastad tagasi. Foto: kuvatõmmis seriaalist "16 Kids and Counting"


Suurbritannia suurimasse perre sündis esmaspäeval 20. laps. Heyshami linnas Lancashire'is elavas peres kasvavad Chris (28), Sophie (23), Chloe (21), Jack (20), Daniel (18), Luke (16), Millie (15), Katie (14), James (13), Ellie (12), Aimee (11), Josh (9), Max (8), Tilly (7), Oscar (5), Casper (4), Hallie (2), Phoebe (1) ja nüüd ka Archie.

42-aastane pereema Sue Radford on lapsi kandnud ja ilmale toonud pea terve oma teadliku elu. Kui tema ja tema tänane abikaasa Noel Radford (46) esimest last ootama jäid, oli naine vaid 14-aastane. Sue ja Noel on mõlemad ise adopteeritud. Nad kohtusid ja armusid koolis. Esialgu soovisid nad kolme last, kuid kogemus oli kogu aeg nii positiivne, et otsustati laste saamisega aina jätkata.

Kui Sue üheksandat last ootas, läbis Noel seemnejuhade sulgemise ehk vasektoomia, kuid hiljem tekkis paaril ikkagi soov veel lapsi saada ning mees lasi seemnejuhad uuesti avada.

Ainuüksi nii suure perekonna igapäevane toitmine-riietamine on keerukas ülesanne, kuid vanemate sõnul on nende pereelu siiski suhteliselt stressivaba. Sue ja Noel kasvatavad lapsi täielikult oma enda kulu ja kirjadega - lisaks tavapärasele lapsetoetusele ei saa nende pere mingeid riiklikke lisatoetuseid. Nad on välja arvutanud, et neil kulub ainuüksi laste peale aastas umbes 34 000 eurot. Lisaks käib perekond kord aastas koos reisil, mis on samuti üsna kulukas. Nende majas on kümme magamistuba. Perel on Heyshamis oma pagariäri.

Radfordidest on Suurbritannias linastunud ka tõsieluseriaal "16 Kids and Counting".

Sue ja Noel on nii oma perekonnale kui ka avalikkusele kinnitanud, et Archie jääb nende viimaseks lapseks. Beebipuudus perekonda aga ei ähvarda, sest Sue ja Noel on juba ka kolme lapse vanavanemad!

(Allikad: Mirror, The Sun, Wikipedia)

 

Mitu last kasvab Sinu peres? Mida arvad - mitme lapse kasvatamisega tuleksid emotsionaalselt, füüsiliselt, ajaliselt ja rahaliselt toime?