Pardiralli!

Pardiralli!

04. Jun 2015, 11:03 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kujuta hetkeks ette, et istud arstikabinetis, Sinu last on juba pikemat aega vaevanud erinevad terviseprobleemid ja Sa ootad arstilt vastust. Ootad diagnoosi, et siis umbes paarinädalase ravikuuriga lapse tervis jälle korda saada. Arst on tõsine ja palub Sul jääda rahulikuks, Sinu süda aimab halba, kuid mõistus tõrgub. Siis kõlavad arsti suust sõnad - teie lapsel on vähkkasvaja. Kujuta ette, mida Sinu mõistus, süda ja hing sel hetkel tunnevad ja kuidas reageerivad. Ilmselt ei mäleta Sa järgnevatest hetkedest ja ilmselt ka päevadest suurt midagi, sest oled automaatrežiimil, Sa toimetad kodus, tegeled lastega, teed süüa ja käid tööl, kuid seda kõike nagu robot. Selline uudis lööb jalad alt enamikel inimestel ja kui tegemist on Sinu lapsega, võtab selle mõttega harjumine aega.

Enamasti aga ei anta aega, et harjuda, sest kohe on vaja alustada raviga. Kohe on vaja teha lõikus, alustada keemiaravi ja kiiritusega. Vanematele ei anta aega, et seda kõike seedida ja ennast ning last eesootavaks ette valmistada. Paljud lapsed peavad haiglas viibima ilma vanemateta ja seda ka öösel, selleks, et arstidel ja õdedel oleks ööpäevaringne ülevaade iga lapse seisundist, on neil vaja soetada jälgimismonitorid.

Pardiralliga kogutakse raha vähihaigete laste toetamiseks, et ka nemad saaksid teiste laste kombel suvel õues joosta, oma põlvi marraskile kukkuda ja meres ujumas käia. Et need lapsed ei jääks ilma toredatest ettevõtmistest koos oma pere ja sõpradega, et nad saaksid jõulude ajal kodus kuuse all kinke avada ja lähedastega jõulutoitu süüa. Kõik lapsed väärivad ilusat lapsepõlve ilma haigla ja ravist tingitud ebameeldivusteta. Mida väiksem laps, seda kergemalt ta kõigesse, selle haigusega kaasaskäivasse, ebameeldivasse suhtub, sest ta lihtsalt ei saa veel aru, kui tõsine asi see on. Vanemad seevastu nutavad öösiti patja ja aegajalt käib peast läbi ka see kõige kurvem stsenaarium.

Kuidas neid lapsi ja vanemaid aidata ja toetada? Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit korraldab juba teist aastat järjest üritust Pardiralli, mille käigus saavad kõik soovijad soetada annetuse eest võistluspardi, kes siis 13. juunil Kadrioru pargis kanalisse lastakse, kus nad läbivad määratud distantsi. Esimesena finišisse jõudnud vannipart toob oma toetajale peaauhinna – Naantali SPA ja Muumimaa (Turu, Soome) külastuse neljale koos majutuse ja transpordiga. Lisaks jagatakse osalejate vahel veel toredaid üllatuskingitusi.

Soovid rohkem infot? Soovid toetada Vähihaigete Laste Vanemate Liitu? Soovid ka oma vannipardile võistlustules kaasa elada? Lisainfot ürituse kohta saab SIIT