Paide koolipoiss tegi 1. septembril purjus peaga avarii, purjus ema sõidutas teisi lapsi

Paide koolipoiss tegi 1. septembril purjus peaga avarii, purjus ema sõidutas teisi lapsi

02. Sep 2016, 11:43 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eile, 1. septembril pidas politsei ühes Järvamaa koolis kinni nooruki, kes põhjustas alkoholijoobes liiklusõnnetuse. Noormehe kodus selgus, et pere teised lapsed kooli sõidutanud ema oli samuti alkoholi tarvitanuna autoroolis.

Eile hommikul jõudis Paide piirkonnapolitseinikuni info, et ühes koolis on joobes õpilane. Teadet kontrollima läinud politseinikud palusid noormehel alkomeetrisse puhuda ja tuvastasid, et 16-aastane õpilane ongi kooliaasta esimesel päeval tulnud kooli alkoholijoobes. Märgates nooruki prilliklaasidel verepritsmeid, uuriti ka nende päritolu kohta, ning noormees tunnistas, et põhjustas hommikul autoga liiklusõnnetuse, lahkus sündmuskohalt ja oli õnnetuse ajal joobes.

Pärast esmaseid menetlustoiminguid soovis politsei noormehe vanematele üle anda. Pereema ei olnud kodus, vaid andis telefonitsi teada, et viib teisi lapsi kooli. Veidi aja pärast koju jõudnud lapsevanemal paluti samuti alkomeetrisse puhuda. Politseinikud tuvastasid äsja lapsi kooli viinud 37-aastasel naisel alkoholi tarvitamise tunnused.

Paide politseijaoskonna juhi Margus Toomsalu sõnul on see tõsine ohumärk, kui lapsevanem ise alkoholi tarvitanuna oma lapsed ohtu paneb.

Järva Teataja rääkis noormehe emaga, kes ütles, et ta oli alkoholi tarbimise lõpetanud eelmisel ööl kella ühe ajal ega osanud kartagi, et alkohol võiks veel kehas olla. Et poeg oli öösel purjutanud ja autoavarii teinud, ema ei teadnudki. Poeg ütles küll, et ei kihutanud, kuid ema seda ei usu. Ta lubas lapsega asjast rääkida siis, kui noormees on end välja maganud. 

„Iga laps väärib 1. septembrit, mis annab kooliaastale ilusa alguse. Iga laps väärib vanemat, kes annab head eeskuju ning suudab luua perele turvatunnet. Loodan väga, et politsei ja lastekaitse koostöös leiame sellele perele vajaliku toe. Rasketes oludes lapsi märgates tuleb täiskasvanutel sekkuda ja abi otsida, sest hoolimatus võib noorelt võtta võimaluse täisväärtuslikuks eluks,“ ütles Toomsalu.