Video: Ema võitleb elu eest, et last röövi ohvriks langemisest päästa

Video: Ema võitleb elu eest, et last röövi ohvriks langemisest päästa

18. Jun 2016, 18:07 Emmede Klubi Emmede Klubi

(Foto: NBC News kuvatõmmis)

Floridast pärit ema jaoks sai hiljuti teoks kõigi lapsevanemate suurim ja samas kujuteldamatu õudusunenägu - meeleheitliku rüseluse käigus õnnestus emal oma teismeline tütar potentsiaalse lapseröövli küüsist päästa. Rünnak leidis aset päise päeva ajal toidupoes ja tänu poe turvakaameratele jäi õõvastav vahejuhtum ka videolindile.

Videost on näha Craig Bonello nimelist meest Dollar Store'i nimelises toidupoes ostukäru lükkamas enne, kui ta selle endast maha jätab, et teise riiulivahesse suunduda. Seejärel näeme teda 13-aastast tüdrukut poe väljapääsu poole lohistamas samas, kui laps lahti rabeleda ja tema ema teda päästa püüab. Ühel hetkel veab mees jõuga enda järel nii last kui ka kangelaslikku ema, kes hetkekski lapse elu eest võitlemast ei lakka.

Tänu ema püüetele last päästa annab Bonello lõpuks alla ja jookseb poest välja. Kui piirkonna asešeriff Jonathan Behnen õnneliku juhuse läbi kuriteopaigal viibinud poleks, oleks potentsiaalne lapseröövel ilmselt põgenema pääsenud. Korrakaitsja ei olnud tol päeval ametipostil, vaid juhtumisi teel poodi majapidamistarbeid ostma.

Kõhedusttekitavaid kaadreid turvakaamera videolindilt vahendab NBC News:
Vägivaldse vahejuhtumi ajal poe parkimisplatsil viibinud Behnen märkas poes toimuvat sagimist, kuid eeldas, et tegemist oli taskuvargaga. "Järgmise asjana märkasin, et kahtlusalune jookseb eesuksest välja ja juhataja, kes on juhtumisi minu tuttav, tema järel," kirjeldas Behnen nähtut. "John, ta püüdis just tüdrukut röövida," hüüdis poe juhataja Behnenile, kes kuuldust enda sõnul šokis oli, sest vahejuhtum leidis aset päise päeva ajal.

Bonello oli juba oma autosse jõudnud, mistõttu pidi korrakaitsja kahtlusaluse põgenemistee politseiautoga blokeerima. "Ta üritas mu last ära võtta," karjus ema, kui asešeriff relva välja tõmbas ja Bonellole lähenes. "Minu meelest käitus ema selles olukorras fantastiliselt," ütles piirkonna šeriff Jeff Dawsy intervjuus uudistekanaliga NBC. "Ema kontrollis olukorda ja andis kurjategijale kere peale. See oli üks värskendavatest asjadest, mida sellest videost näha võis," lisas korrakaitsja vapra ema kiituseks. Kui lapse ema ja asešeriff nii kiirelt reageerinud poleks, oleks lapseröövel tõenäoliselt põgenema pääsenud. "Tõeline murekoht on see, mida kurjategija sellisel juhul kogu ülejäänud päeva teinud oleks," viskas šeriff õhku kõhedusttekitava küsimuse.

Kuigi keegi vägivaldses rünnakus viga ei saanud, võib kindel olla, et vapper ema ja röövli ohvriks langenud tütar on vahejuhtumist sügavalt häiritud. Lisaks on hirmutav mõelda, mis oleks võinud juhtuda, kui lapse ema ei oleks temaga samas riiulivahes viibinud. Üks poemüüjatest mainis oma kõnes hädaabikeskusesse, et röövel on üks poe püsiklientidest. "Ta käib siin praktiliselt iga päev," ütles ta politseile.

30-aastane kahtlusalune peeti kinni ning talle esitati süüdistus väärkohtlemise ja inimröövi eest. Bonello läheb kohtu ette 27. juunil. 

 

(Allikas: Scarymommy.com)