Naised on tugevam, mitte nõrgem sugupool!

Naised on tugevam, mitte nõrgem sugupool!

10. Jan 2018, 15:01 Emmede Klubi Emmede Klubi

Traditsiooniliselt nimetatakse mehi tugevamaks, naisi aga nõrgemaks sugupooleks. Samas on just naised edukamad ellujääjad - naiste eluiga on pikem, aga isegi beebieas jäävad tüdrukud ellu statistiliselt suurema tõenäosusega kui poisid, vahendab Postimees Alabama ülikooli teadlase Steven Austadi teooriat, mille kohaselt just naised on tugevam sugupool. 

Austad on teema uurimisega tegelenud kaks aastakümmet. Ta on leidnud, et igal ajastul ja kõikjal üle maailma elavad naised keskmiselt viis-kuus aastat meestest kauem. Suurema tõenäosusega jäävad elama tüdrukbeebid - poistel on suurem oht surra. Edasises elus on naised paremini kaitstud südameveresoonkonna haiguste eest. Austad kirjeldab naiste ellujäämisvõimekust järgmiste sõnadega: jõulisus, sitkus ja jõud. 

Muidugi mängivad rolli ka keskkonnategurid - naised hoolitsevad oma tervise eest enam, mehed peavad ohtlikumaid ameteid jms. Kuid Austad on siiski veendunud, et naiste paremas ellujäämisvõimes mängib suurimat rolli loodus. Naised peavad lapsi kandma, sünnitama ja imetama - ning see on üks raskemaid asju, mida inimkeha läbi peab elama.

 

Mida Sina arvad, kas tugevamad on naised või mehed? Ning on sel üldse tähtsust?