Naine sünnitas 26 kuu jooksul 3 paari kaksikuid

Naine sünnitas 26 kuu jooksul 3 paari kaksikuid

25. Jul 2016, 11:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kaks aastat ja kaks kuud tagasi, 13. aprillil aastal 2014 tõi Danesha Couch (Kansas City, USA) ilmale kaksikutest poisid, kes said nimeks Danarius ja Desmond. Tänaseks on Danesha kuue lapse ema.

Paraku jõudis enneaegne, 26. rasedusnädalal sündinud Desmond siin ilmas elada vaid paar minutit. Kaksikuna sündinud Danarius on aga praeguseks terve ja tubli kaheaastane. 

Nõndavõrd raskest algusest hoolimata jäi Danesha peatselt uuesti lapseootele. 29. mail 2015 nägid ilmavalgust kaksikutest tüdrukud Delilah ja Davina - samuti enneaegsed, sündides 29. rasedusnädalal. 17. juunil 2016 liitusid perega vaid mõõdukalt enneaegsena, 33. rasedusnädalal, Dalanie ja Darla.

Elu kaheaastase, kahe üheaastase ja kahe enneaegse vastsündinuga on Danesha sõnul küll õnnistus, kuid siiski kaugeltki mitte kerge. Eriti neil päevadel, kui kumbki vanem pole öö jooksul sõba silmale saanud..

Kõik lapsed on eostatud täiesti loomulikul teel ja ilma igasuguste abistavate ravimiteta. Kuidas see võimalik on?

Danesha lapsed on erimunaraku kaksikud. Seega on põhjus on osati geneetiline - Danesha munasarjadel on "kombeks" vabastada kuus korraga enam kui üks munarakk. Sealt edasi on juba lihtsam - spermatosoide vabaneb suguühte ajal enam kui piisavalt, et viljastada kõik munajuhades ootavad munarakud. Sellegipoolest on väga haruldane, et Danesha munasarjad vabastasid kaks munarakku korraga kõigil kolmel korral, ning et kõigil kolmel korral oli ka kõigi munarakkude viljastumine edukas. Tõenäosus? Üks 88 000-st.

Kuid mis veelgi uskumatum? Kolm paari kaksikuid ilmale toonud Danesha on praeguseks vaid 20-aastane!

Dalanie ja Darla:

(Allikad: fox4kc, Telegraph, BBC)


Kas ka Eestis on naisi, kes on ilmale toonud mitu paari mitmikuid?