Nädal perega: Kuhu minna, mida teha? 07-13.09

Nädal perega: Kuhu minna, mida teha? 07-13.09

07. Sep 2015, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Et jahedad ja vihmased ilmad alanud nädalal paraku jätkuvad ning oodatud vananaiste sügist pole kuskilt piilumas näha, soovitame ka sel nädalal perega koos ettevõtmiseks tubaseid tegevusi. Kõige tormisem ilm ootab ees teisipäeval, kui sajab hommikul kuuest südaööni välja ja ka tuul tõuseb seitsme meetrini sekundis. Halb uudis? Ei! Teisipäev on suurepärane päev nelja maailma kõige armsama seina vahel - kodus - koos lastega lauamänge mängida!

ESMASPÄEV

* Beebide ja väikelaste loovustuba Tallinnas: hooaja algus.

Uut kooliaastat alustab Eesti esimene beebikool Beebide Loovustuba, mis pakub arendavat käelist tegevust lastele alates 6. elukuust kuni 6. eluaastani. MTÜ Loovustuba eesmärgiks on toetada ja arendada beebide, eelkooliealiste laste ja koolilaste ning täiskasvanute loovtegevust ning olla proffessionaalseim terviklikku loovkoolitust pakkuv organisatsioon Eestis.

Selle hooaja tunniplaaniga saab tutvuda ja registreerimiseks lisainfot leida SIIN

Ühtlasi olgu MTÜ Loovustoa hooaja algus meenutuseks mitte-tallinlastele, et ka kõikjal mujal Eestis on alanud või algamas beebidele ja väikelastele mõeldud beebikoolide huviringid. Kirjuta www.google.com otsingusse oma elukoht ja sõna beebikool, leia parim võimalus ning liitu - sina ega su lapsed ei kahetse! Näiteks Tartus pakub sarnaseid tunde Haldjapere - lisainfoks ja registreerimiseks kirjuta loovustund@haldjapere.ee.


TEISIPÄEV

* Emme-issi-laste lauamängutund kodus.

Kui tihti mängite perega koos lauamänge? Las ma arvan: vastused on kas tihti või mitte kunagi, sest kui see ajaveetmisviis kord juba peres au sisse toodud on, nõuavad lapsed lauamänguõhtut tihtilugu.

Sobivaid mänge on olemas igas vanuses lastele. Kui kõige pisemate mängud jäävad emale ja isale igavaks, siis täiskasvanud saavad samal ajal oma rõõmu kätte nähes entusiasmi pisikeste nägudel. Lauamänguõhtu perega ei võta palju aega ja sobib seega hästi lasteaia- ja kooliõhtutele. See võib kesta näiteks ühe tunni.

Emmede Klubi soovitab mänge: 

- My first orchard, mis sobib juba üheaastasele! Kõik mängijad mängivad ühise eesmärgi nimel - korjata kokku kõik puuviljad enne, kui maias vares aeda jõuab ja kõik viljad nahka paneb.

Carcassonne Junior, millest võtavad osa juba pere kaheaastased liikmed. Mängu käigus ehitavad mängijad tükkidest maakaarti ja asetavad sinna peale oma nuppe. Võidab mängija, kes esimesena kõik oma nupud maakaardile asetab.

- Hide & Seek Karupoeg Puhh. Igas voorus paneb üks mängija silmad kinni ja teine keerab ühe kaardi ringi. kas silmad kinni pannud mängija taipab, milline pilt on muutunud?

- Lotte memory - leia Lotte multikatest pärit tegelastega piltide paarid. Sobib vabalt ka alla karbi küljele märgitud neljandat eluaastat.

- Halli Cups - reasta värvilised topsid esimesena kaardil näidatud värvide järjekorda. Arenevad ka osavus ja reaktsioonikiirus. 

- Lalaloopsy - klassikalises stiilis lauamäng kõige pisematele.

* Kell 16:00 Karula seenepäev.

Juhuks, kui ilm peaks siiski otsustama end pisut paremas küljest näidata, tasub riided selja ajada ja terve perega Karula rahvusparki TASUTA SEENEPÄEVALE sõita! Minnakse ühisele seeneretkele, kus tuntud ja tundmatuid seeni tutvustab mükoloog Vello Liiv. Seeneretke käigus õpetatakse seeneperekondade äratundmist ning kindlasti ka oluliste mürgiseente tuvastamist.

Kohalesõidu juhend: Antsla-Haabsaare mnt 8. kilomeetril keerata 50 m pärast Haabsaare bussipeatust paremale (viidad "Karula rahvuspargi külastuskeskus 7 km", "Saru 20 km"). Sealt sõita edasi 7 km mööda Haabsaare-Saru mnt ja jälgida Karula rahvuspargi külastuskeskuse viitasid, mis juhatavadki rahvuspargi keskusesse.

Vaata lisainfot SIIT


KOLMAPÄEV

* Kell 11:00 Nukuteatri etendus 3-6-aastastele lastele: "Käed ja kindad".

Käsi otsib kätt. Käsi otsib kinnast. Kindas käsi leiab…? Mille või kelle kindas käsi leiab ja mis siis edasi hakkab juhtuma, seda näete juba siis, kui etendust vaatama tulete! Aga saladuskatte all ütlen – kindlasti on seal koer, konn, jänes ja… Ei, rohkem ei ütle ma midagi!

Vaata lisainfot ja osta pilet ette SIIT.

* Kell 11:15 "Beebiga kinno" kinos Ekraan.

Seansi ajal on saalis heli vaiksem, saal hämaralt valgustatud ning keegi ei pane pahaks kui pisikesed saalisolijad teevad natuke häält ja ilmselt ka mängivad ekraani ees. Enne filmi algust on lapsevanematel võimalik fuajees tutvuda erinevate huvitavate toodetega, mis võiksid igapäevaelus kasulikud olla või lihtsalt rõõmu pakkuda.

9. septembri ürituse ajakava:

10.15 – tootetutvustused
11.15 - film "Muun, kuu valvur" (EST) (1.saalis)
11.20 - film "Muun, kuu valvur" (RUS) (2.saalis)

Vaata lisainfot ja osta pilet ette SIIT.


NELJAPÄEV

20150903154046-75790.jpg

* Kell 10:00 Tartu Mänguasjamuuseumi sarja "10 x targemaks" avaüritus.

Muuseumi mängutuppa tuleb külla füsioterapeut Eliia Laats, kes räägib beebide massaažist ja võimlemisest, roomama hakkamisest ja lapse toetamisest selle juures. Lisaks tuleb juttu ka sellest, kuidas tunda ära pinges käsi-jalgu ning kuidas aidata lapsel lõdvestuda. Kuulates saab värskelt õpitut ka lapsega koos proovida. Peale loengu kuulamist ja väikest võimlemist võib aga teha mängutoas mõnusa mängupausi.

Praktiline loeng on sobilik kuni 1-aastastele lastele ja nende vanematele.

Tarkusehommikutele, mis hakkavad toimuma korra kuus neljapäeviti muuseumi mängutoas, oodatakse vanemaid koos kuni 3-aastaste lastega. Vastuseid otsitakse küsimustele: Kuidas arendada oma titat? Miks beebi ei maga? Kuidas anda väikelapsele esmaabi? Kust ammutavad jõudu mitmikute emad? Missugused ohud mu pisikest võivad varitseda? Kuidas saada jooksev rüblik pildile? Kas ja kuidas pidada titeblogi? Mida teha vihase lapsega?

Üks kord kestab 1,5 h ja maksab 4 eurot. Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine telefonil 736 1554 või ave.viirma@mm.ee.

Vaata üritustesarja kohta lisainfot SIIN.

* Kell 15:00 Laste kirjandusring "Väike raamatutuba" A. H. Tammsaare muuseumis. 

Taas alustab tegevust laste kirjandusring “Väike Raamatutuba”. Muuseum ootab algklasside lapsi kaks korda kuus, neljapäeviti kell 15.00 koos lugema, meisterdama, lugusid jutustama ja ühiselt tegutsema. Osalemistasu on 5€ kuus. Osalemiseks tuleb registreeruda e-postil tammsaare@linnamuuseum.ee.

Loe lisainfot SIIT


REEDE

* Kell 11:00 Nukuteatri etendus "Muinasjutud paberil".

Selles lavastuses on H. Chr. Anderseni muinaslood „Vankumatu tinasõdur“ ja „Keisri uued rõivad“ seotud ühtseks tervikuks paberi kaudu. Lugu tinasõdurist viib meid varjuteatri maailma ning lugu keisri uutest rõivastest ühendab laval elavat maalimist ning maskiteatrit.

Vaata lisainfot ja osta pilet ette SIIT.

* Kell 19:00 Endla teatri etendus "Peeter Paan ja valge lind Wendy"

Koguperelavastus tantsude, laulude ja kireva tegelastegaleriiga põhineb maailmaklassikaks saanud lool Peeter Paanist – poisist, kes keeldub suureks kasvamast.

Vaata lisainfot ja osta pilet SIIT


LAUPÄEV

* Kell 15:00 Haapsalu Nostalgiapäevad koos lastealaga.

Teoteatri kogupere-etendus „Kriips ja jutt“ koos käelise tegevusega. Külas Karupoeg (Winnie) Puhh ja Notsu. Tasuta! Nostalgiapäevade pea-alal terve päeva jooksul palju muudki tervele perele põnevat, mis pärit emade-isade, vanaemade-vanaisade lapsepõlvest.

Vaata lisainfot SIIT


* Kell 10:30 Tüdrukute jalgpallifestival Tartus Tamme staadionil.

Eesti Jalgpalli Liidu päev kõigile 5–14-aastastele tüdrukutele: tule ja proovi jalgpalli mängida! Kõik osalejad saavad laheda T-särgi.

Vaata lisainfot SIIT

* Alates kell 10:00 Saarde seenefestival.

Seenenäitus, käsitöö õpitoad - seenepaberi valmistamine, taimevaiba punumine, taimetrükk kangale, lõnga värvimine seentega, viltimise tuba, seenetoidud, seeneteemalised loengud. Mängu- ja tegevusnurk lastele!

Vaata lisainfot SIIT


PÜHAPÄEV

* Kell 12:00 Lennusadama perepühapäev: Maailma kõige külmem paik. 

Sügishooaja esimesel Antarktika-teemalisel perepühapäeval saame teada, kus asub maailma kõige külmem paik ja milline see on. Uurime, kuidas Antarktika avastati ja miks seal üldse käiakse. Missugune on Antarktika kliima ja kuidas seal toime tulla, kas nii külmas saab elada ja töötada?

Perepühapäevadele on oodatud kõik suured ja väikesed: toimuvad avatud ekskursioonid kogu perele ja linastub multifilm „Pingviinipoeg Lolo seiklused“. Ekskursioonid algavad kell 12.00 ja 14.00, registreerimine kohapeal Lennusadama kassas. Kell 12.00–16.00 on avatud töötuba Meremuuseumi kunstnik Roman Matkiewiczi juhendamisel. Perepäeval osalemise hind on võrdne tavalise muuseumikülastuse hinnaga. 

Vaata lisainfot SIIT.

 

IGA PÄEV

* Avatud tunnid Just tantsukooliS Tartus ja Võrus.

Sel nädalal on võimalik kõigil soovijatel tasuta järele proovida Just tantsukooli õppekava tunde. Tunde leidub lastele kõigis vanustes alates koolieelikuist. Just Tantsukoolis pakutakse kaasaegsetel õppemeetoditel põhinevat tantsualast huviharidust. Treeningsüsteemis on pearõhk asetatud keha vaba ja loomuliku liikumise, koordinatsiooni, musikaalsuse, loovuse arendamisele.

Tulekust palutakse vaid ette teatada - telefonil 552 3329.

Vaata tunniplaani SIIT ja astu sobivasse tundi sisse!

 

Kuhu minna alanud nädalal pere ja lastega? Postitustesarjas "Nädal perega" soovitab Emmede Klubi aastaaja ja ilmaga arvestades toredaid üritusi üle terve Eesti ja pakub välja vahvaid koduseid alternatiive aegadeks, mil ühtegi üritust ei toimu. Kui ka Sinul on toredaid soovitusi, kuhu lastega selle nädala jooksul vahvasti aega veetma minna, siis jäta oma soovitus kindlasti siia kommentaariumisse või kirjuta madi@emmedeklubi.ee, et saaksime soovituse postitusse kirja panna!

Mirjam Mirjam 08. Sep 2015, 10:33 Irinaaa

Super!

Irinaaa Irinaaa 07. Sep 2015, 23:59

Mesikäpa lastejooksud 2015

Mesikäpa lastejooksud toimuvad laupäeval, 12. septembril algusega kell 12.00 Tallinna Vabaduse väljakul.

Distantsi pikkuseks on ca 300 m ja osalema on oodatud kõik lapsed vanuses 2-12.

Joostakse erinevates vanusegruppides tüdrukud ja poisid eraldi.

Programm 12.09.2015

12.00 11-12 a. tüdrukud
12.20 11-12 a. poisid
12.40 🤓10 a. tüdrukud
13.00 🤓10 a. poisid
13.20 6-7 a. tüdrukud
13.40 6-7 a. poisid
14.00 4-5 a. tüdrukud
14.20 4-5 a. poisid
14.40 2-3 a. tüdrukud
15.00 2-3 a. poisid

Registreerida saab siin http://www.jooks.ee/index.php?id=21

Madiken, Emmede Klubi toimetus Madiken, Emmede Klubi toimetus 07. Sep 2015, 22:21

Aitäh teile, et lisasite! Kui veel millegi jagamisväärse otsa sattude, jagage kindlasti ka 😀

Irinaaa Irinaaa 07. Sep 2015, 20:38

Beebihommikud Viimsi Kinos ja Viimsi SPA Lastekeskuses

Alates 8.septembrist beebihommikud igal teisipäeval algusega kell 12:00
08.september vanameister Woody Alleni värskeim linateos Irratsionaalne mees.
Beebikino piletiga on Viimsi SPA lastekeskuses mängimine tund enne filmiseansi algust 11:00-12:00 ja tund peale filmiseansi lõppu TASUTA. Viimsi SPA 1000m2 suuruses lastekeskuses on eraldi mänguala pere kõige pisematele ja hubane lastekohvik beebitoidu soojendamise võimalusega. Lastekeskus on avatud alates kella 10:00 ning sealsest kassast saab mugavalt osta pileti filmiseansile. Kärud saab parkida lastekeskusese 2.korruse fuajeesse, kuhu pääseb hotelli kaudu liftiga või kino 1. korruse fuajeesse.

Kino uksed avatakse kell 11:30, Viimsi SPA lastekeskus avatakse kell 10:00. Lastekeskusest on otsepääs kinno ja vastupidi 2.korruselt trepikoja kaudu alates kella 11:30'st.

Kinosaalis on seansi ajal mahe valgustus ja beebikõrvale sobilik helinivoo. Kinos on garderoob ja nii kino kui lastekeskuse tualetis mähkimislauad. Iga EMME-piletiga kinokülastaja kasutuses on saalis kaks kõrvutiolevat istekohta. Kaasa saab võtta ka turvahälli. Lastele, kel isu filmi ajal saalis ringi vaadata, on kinoekraani ees oleval põrandal pehme matt mänguasjadega.

Kino ees ja taga on suur 350-kohaline TASUTA parkla.

EMME-pileti hind 4,50€, kuni 3-aastased lapsed tasuta.

Irinaaa Irinaaa 07. Sep 2015, 20:35

"Beebiga kinno" kinos Coca-Cola Plaza

Oled väga oodatud toredale "Beebiga Kinno" üritusele juba 10. septembril algusega 11.15. Filmivalikus on sel korral lõbus kogupere animatsioon "Muun, kuu valvur", nii eesti kui vene keeles ning prantsuse komöödia "Lahutus Prantsuse moodi". Otseloomulikult on seansid beebisõbralikus 2D versioonis!

Enne filmi algust on lapsevanematel võimalik fuajees tutvuda erinevate huvitavate toodetega, mis võiksid igapäevaelus kasulikud olla või lihtsalt rõõmu pakkuda. Seansi ajal on saalis heli vaiksem, saal hämaralt valgustatud ning keegi ei pane pahaks kui pisikesed saalisolijad teevad natuke häält ja ilmselt ka mängivad ekraani ees.

10. septembri ürituse ajakava:

11.15 – tootetutvustused
11.45 - küsimused lastearstile
12.15 - film "Muun, kuu valvur" (RUS) (5.saalis)
12.15 - film "Lahutus Prantsuse moodi" (6.saalis)
12.15 - film "Muun, kuu valvur" (EST) (7.saalis)