Nädal perega: Kuhu minna, mida teha?

Nädal perega: Kuhu minna, mida teha?

31. Aug 2015, 13:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Nüüd, kui september on käes ja ilm üle pika ja imelise kuu oma märjemat ja jahedamat külge näitab (päike lubab pilvede vahelt välja piiluda vaid esmaspäeval ja reedel), on paslik aeg perega kinos, teatris või muuseumis ära käia. Tähistamata jätta ju ei saagi - käes on lastega perede jaoks üks tähtsaim nädal aastas, sest täna algab taas kool.

ESMASPÄEV

* Kell 10:50, 11:50, 12:50, 13:50, 14:50 ja 15:50 Viimsi kinos 5D film "Lottele külla!"

Armastatud Lottel on oma 5D film! Vinges seikluses saavad kõik Lotte sõbrad kihutada koos lepatriinu Timiga käbiraketil läbi Eestimaa looduse. Üheskoos saab põrgata puravikel, tuhiseda läbi mutikäikude ning veest läbi sõites võib veidi märjakski saada. Seikluse lõpus ootab reisilisi Lotte koos sõprade Bruno ja Alfredi ning isuäratava üllatusega. Film kestab viis minutit. Seanss ei ole soovitatav alla kuueaastastele.

Loe lisainfot ja osta pilet SIIT.


TEISIPÄEV

* Kell 18:00 koolialguse pidu Getter Jaani, jäätise ja Tassikookide maiustega Al Bastiones. Kuni seitsmeaastastele tasuta!

Loe lisainfot ja osta pilet SIIT.

* Kell 11:00 tutvustatakse Sillame huvi- ja noortekeskuses Ulei selle hooaja huviringe. Toimuvad kohtumised ringijuhtidega ja liivateemalised meisterdamistunnid.

Loe lisainfot SIIT.


KOLMAPÄEV

* Kell 15:30 eestikeelne 3D animafilm "Pahupidi" Võru kinos Kannel.

Kas te olete vahel mõelnud, mis teiste inimeste peas toimub? Pixari animatsioonistuudio võluritel on sellest täiesti selge ülevaade. Meie ajukäärude vahel asuvas "peakorteris" tegutsevad üksteise võidu sellised tegelased nagu Rõõm, Kurbus, Hirm, Vastikus ja Viha. Ja rohkete nuppude ja kangide taha pääseb just see, kes parasjagu tunneb, et tema kord on pulti astuda ja... sõna võtta.

Uhiuue filmi "Pahupidi" tegevustik lükatakse käima, kui 11-aastane Riley peab läbi tegema oma senise elu kõige suurema muutuse - kolima kodusest Minnesotast kaugele San Fransiscosse, kuhu neid viib isa uus töö. Kaugele seljataha jäävad kõik tuttavad kohad, sõbrad ja mälestused. Küll aga reisivad temaga tema "peakorteris" kaasa tema enda isiklikud Rõõm, Kurbus, Hirm, Vastikus ja Viha, kes kõik soovivad, et Rileyga läheks kõik hästi, tal oleks alati turvaline ja keegi ei teeks talle ülekohut. 

Filmi pikkus on 1 h 42 min.

Loe lisainfot SIIT või osta pilet ette SIIT.


NELJAPÄEV

* Kell 17:00 eestikeelne perefilm "Sipelgapoiss 2: Punase tigediku kättemaks" Haapsalu kultuurikeskuses.

Sipelgapoiss on populaarsem kui kunagi varem. Tema vastane, Albert Gæmelkrå, ehk Kirp, on võidetud ja nüüd veedab ta oma päevi kindlalt Dragsborgi instituudi keldris. Äsja 13-aastaseks saanud Pelle naudib superkangelase elu. Ideaalses maailmas oleks Ida Pelle tüdruksõber. Aga reaalsus on teine – Pellel on täiesti ootamatu rivaal Ida tähelepanule: uus poiss koolis, kes on omal moel palju kohutavam vastane, kui Kirp kunagi oligi. Uus poiss on võluv meelitaja ja ta on võtnud nõuks Ida igal juhul Pellelt üle lüüa. Ja nagu sellest veel piisavalt ei oleks, avastab Pelle enda ümbert taas kummitused. Sipelgapoiss ja Wilhelm peavad neid alguses poltergeistiks, mis on valla pääsenud, kuid saavad peagi aru, millega neil tegelikult tegemist on. Oma tulekust annab teada täiesti uus superkelm.

Filmi pikkus: 1 h 24 min
 
Loe lisainfot SIIT.


REEDE

* Kell 11:30-20:00 AHHAA 4D elamuskino ja põnnikino Tartus Lõunakeskuses: Eesti põrutavaim kinoelamus!

AHHAA 4D elamuskino annab võimaluse ehedalt läbi elada tõeliselt põnevaid seiklusi! Kogetav tunne on sarnane ameerika mägedel sõitmisega, kuid 4D-efekt on veelgi võimsam! Istumise all olev tool kiirendab ja kallutab, näkku puhuvad tuuleiilid ning laest sajab lund! Teisisõnu: 4D elamuskino viib vaataja sõna otseses mõttes filmi sisse! Valida saab kuue filmi vahel: "Saurusesafari", "Metsik Lääs", "Katakombid", "Lumine õhusõit", "Seiklus Hiina müüril" või "Ahhaa, Lottele külla!"

AHHAA 4D põnnikinno on oodatud kõik need filmihuvilised, kes veel muidu 4D elamuskino jaoks liiga väikesed on (ka lapseootel emad). Nendel seanssidel toolid ei liigu, küll aga töötavad vee- ja tuuleefektid. Valida saab kahe filmi vahel: "Miriami pinkin" ja "Ahhaa, Lottele külla!".

Kino on avatud iga päev kell 11.30—20.00.

Loe lisainfot SIIT.


LAUPÄEV

* Kell 15:00 Teatrietendus "Tuhkatriinu" - muusikaline muinasjutt lastele Sillamäe kultuurikeskuses.

Loe lisainfot SIIT.


PÜHAPÄEV

* Kell 12:00 TASUTA lasteetendused Kesklinna parkides: Piip ja Tuut püstijalakomöödias "Elu õied". Toimumispaik: Falgi park, Tallinn.

Loe lisainfot SIIT!
20150830164334-98503.jpg 

* Kell 12:00 Nukuteatri 64. hooaja ja Auna teatrimaja avamine.

Etendused, maastikumäng, õpitoad, mänguala, nukukate valmistatud küpsised ja tordid kohvikus.

Avapäeva täpne ajakava avaldatakse 1. septembril SIIN


IGA PÄEV

* Eesti Ajaloomuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi näitus „Lapsed ja sõda. 1941-1944“ Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones Tallinna vanalinnas.

Kuidas paistis Teine maailmasõda Eesti lapse pilgu läbi? Tänavu maist tuleva aasta jaanuarini avatud näitus pajatab. Põnev ja hariv nii koolilastele kui ka vanematele.

Loe lisainfot SIIT.***

Kuhu minna alanud nädalal pere ja lastega? Postitustesarjas "Nädal perega" soovitab Emmede Klubi aastaaja ja ilmaga arvestades toredaid üritusi üle terve Eesti ja pakub välja vahvaid koduseid alternatiive aegadeks, mil ühtegi üritust ei toimu. Kui ka Sinul on toredaid soovitusi, kuhu lastega selle nädala jooksul vahvasti aega veetma minna, siis jäta oma soovitus kindlasti siia kommentaariumisse või kirjuta madi@emmedeklubi.ee, et saaksime soovituse postitusse kirja panna!

Irinaaa Irinaaa 31. Aug 2015, 14:09

Aitäh info eest! 😀