Mis on Emmede Klubi ja mida siit leida võid?

Mis on Emmede Klubi ja mida siit leida võid?

15. Aug 2016, 17:36 Emmede Klubi Emmede Klubi

Tere, hea Emmede Klubi lugeja! 

Kuna siinne portaal on selle tegijatele tõeliselt südamelähedane, tahaksime teile täna pisut lähemalt rääkida, mis Emmede Klubi õigupoolest on. Vastame korduma kippuvatele küsimustele ja selgitame, mida ja kuidas meie veebilehelt võimalik leida on.

Kas Emmede Klubi on mähkmefirma reklaamleht?

Ei. Emmede Klubi on eraldiseisev veebikeskkond, mis (nagu ka kõik meediaväljaanded) vajab toimimiseks ja arenemiseks rahastust. Raha saab küsida ka lugejailt või reklaamiandjailt. Emmede Klubi on lugejale tasuta. Kui teistel veebilehtedel vilguvad paljude erinevate toodete ja teenuste reklaambännerid, siis Emmede Klubil on väiksemate toetajate kõrval üks suursponsor: Huggies. Aitäh! Seega on Huggies meie lehel küll aktuaalne, ent lehe sisuartiklid ja reklaamartiklid on üksteisest selgelt eristatavad. Kõigel, mis on sponsoreeritud, on vastav märge juures. Reklaamartiklite autoriks on Emmede Klubi asemel märgitud vastava ettevõtte kasutajanimi. Kui sisuartiklid on jagatud kategooriate rasedus, beebi, väikelaps, koolieelik, ema, kogemus ja blogid alla, siis reklaamisisu kuulub kategooriatesse Huggies, reklaam või võistlused.

Emmede Klubi omanik on Läti ettevõte Lietišķās Kreativitātes Grupa, kuid Eesti lehekülge koostavad kohalikud toimetajad. Emmede Klubi sõsarad on Māmiņu Klubs ja Мамин Клуб Lätis ning Mamyčių Klubas Leedus, kus lisaks veebikeskkonnale toodetakse ka tuntud teleseriaali, mis jookseb kohalikus TV3 kanalis.

Mis on Emmede Klubi mõte

Emmede Klubi toimetuse südameasjaks on Eesti emadeni tuua tõest ning teaduspõhist informatsiooni. Meie missiooniks on aidata peredel lapsevanemaks olemisega kaasnevas infotulvas orienteeruda, pakkudes emadele tuge ja võimalust jagada kogemusi ning saada rasketel hetkedel nõu. Et Internetis levib emadevahelise kritiseerimise ning sõdimise trend, tahab Emmede Klubi toimetus seda murda, pakkudes turvalist ja toetavat kommuuni, kuhu kõik emad on teretulnud just sellistena, nagu nad on.

Mida Emmede Klubist leida võib:

Veebiseriaalid

Iga nädal ilmuvad Emmede Klubis kaks veebiseriaali: "Beebipäevik" ja "Beebiminutid". "Beebipäevikus" saame jälgida ühe toreda pere lapseootust ning seejärel nende kooskasvamist beebi esimesel eluaastal. Tänavu filmime juba "Beebipäeviku" teist hooaega (vaata kõiki episoode järele SIIT) ning projekt on äärmiselt populaarne. On ju kõigil põnev näha, missugust elu üks täiesti tavaline Eesti pere elab ning mismoodi lapsesaamine nende igapäevaelu muudab. Eriti on sari aga hariv - internetis saab näha palju välismaiseid videosid lapseootusega seonduvast, kuid ainult "Beebipäeviku" sarjas tutvume kohalike sünnitusmajade, raseduse jälgimise ja beebi hooldamise tavadega ning vaatame, kuidas kulgeb sünnitus Eestis.

Lisaks "Beebipäevikule" teeb Emmede Klubi videomeeskond ka vahvat lühivideotest koosnevat seriaali "Beebiminutid", mille igas episoodis keskendutakse ühele beebisid puudutavale teemale ning antakse oma ala ekspertidega koostöös ülevaade kõigest, mis video teemaga haakub. Kõiki Emmede Klubi videosid näed klikkides üleval menüüribal lingile "TV". 

Kui sul on mõtteid, millest Emmede Klubi praegused (või tulevased?!) videosarjad võiksid rääkida; või sa tahaksid osaleda videotes kas näidisperena või nõu andva spetsialistina, siis kirjuta julgelt meie videotoimetajale Mirjamile meiliaadressil mirjam.hunt@emmedeklubi.ee.

Kasulikud artiklid

Igapäevaselt ilmub Emmede Klubi lehel uusi artikleid: uudiseid ja nõuandeid, aga vahel ka meelelahutuslikku ja motiveerivat sisu. Emmede Klubi ei provotseeri, kalluta ega intrigeeri, vaid jagab oma hoolsa äranägemise järgi kõikvõimalikku informatsiooni, mis võiks meie lugejaile kasulik olla. Meie artiklite eesmärk on teavitada ja harida oma lugejaid ning kutsuda teid üles kaasa mõtlema ning diskussioonis osalema. 

Ajakirjandusalase magistrikraadiga lehetoimetaja intervjueerib kohalikke eksperte, kogub Emmede Klubisse kokku peresid puudutavad uudised ning koostab põhjalikke ülevaateid teemadest, mis lapsevanemaid ühel või teisel viisil puudutavad. Näiteks võid Emmede Klubi esilehe lehe keskosast hõlpsasti leida tähtsamad pere rahaasju puudutavad artiklid - vanemahüvitisest ja selle taotlemisest, raseda ja lapsevanema õigustest erinevatele hüvedele jpm.

Blogid 

Kas teadsid, et oma blogi saab Emmede Klubis pidada igaüks? See on tegelikult lihtsamast lihtsam. Logi sisse, kliki üleval paremal oma nimele ning asu artiklit lisama. Siis pane postitusele juurde pilt ja kategooria ning oledki valmis postitama!

Lisaks sellele võimalusele on Emmede Klubil ka regulaarselt postitavad blogijad. Postitused ilmuvad nii meie lehetoimetajate sulest ja“Beebipäeviku” osalistelt kui ka eraldi blogijatelt, kelle oma ridadesse värvanud oleme ja kes oma mõtteid ja kogemusi teiega iganädalastes postitustes avameelselt jagavad. Kõik blogipostitused leiad klikkides menüüriba lingil "Blogid".

Kogemuslood

Nagu öeldud, on Emmede Klubi eesmärgiks tõsta esile iga pere õigus ja võimalus oma isiklikku lugu maailmaga jagada. Nii tegime mõni aeg tagasi algust postitustesarjaga Emmede Klubi lugejate kogemustest. Lood tõelistest Eesti peredest, nende rõõmudest ja muredest, on osutunud Emmede Klubi lugejate seas uskumatult populaarseks.

Kuigi mõni neist lugudest teeb südame rinnus raskeks ja jätab selle pärast lugemist veel pikaks ajaks tuikama, õpime raskeid lugusid lugedes kui habras on elu ja kui oluline on olla tänulik iga hetke eest, mille saatus meile kingib. Õpime hindama väiksemaidki argiseid rõõme, saame olulisi praktilisi teadmisi ning kasvame ja areneme teiste emade kogemuste läbi paremateks inimesteks. Mõned lood on jälle sedasorti, mis toovad südamesse inspiratsiooni ja teotahet, uusi toredaid mõtteid, julgust teha midagi uut või teistmoodi, või on lihtsalt vahvaks meelelahutuseks. Kõik Emmede Klubi lugejate kogemuslood leiad menüüribalt lingi "Kogemus" alt.

Kui Sinulgi on eluline lugu, mida oleksid nõus teiste emadega jagama, või oskad meile anda vihje pere kohta, kelle lugu vääriks jutustamist, palume Sul meiega ühendust võtta meiliaadressil madiken.kytt@emmedeklubi.ee ja panna kirja lühikokkuvõte kogemusest, mida Emmede Klubi lugejaskonnaga jagada võiks. Seejärel edastame perele täiendavad küsimused, palume saata juurde sobivad pildid (seda muidugi juhul, kui ise seda soovid) ja koostame ladusa artikli. 

UUS! Raseduskalender

Eestis ainulaadne iganädalane raseduskalender on peagi taas Emmede Klubis. Iganädalase uudiskirjaga liitudes saadetakse lapseootel naise postkasti just tema rasedusnädalat puudutav info ning lisaks ka viimase nädala värskeimad rasedusteemalised artiklid. Kui uue toimetusega aastake tagasi tööle asusime, avastasime, et raseduskalender on tulvil hirmuärataval määral valeinfot ning võtsime vastu otsuse see viimseni ümber kirjutada. Kuigi projekt oli aeganõudev, oleme me sellega nüüd viimaks lõpusirgel ja juba õige-õige pea same uhiuue (ja fantastilise, kui me ise nii öelda tohime) raseduskalendri pidulikult välja kuulutada!

Sotsiaalmeedia

Lisaks siinsele veebikeskkonnale on Emmede Klubi teie jaoks olemas ka Facebookis ning Instagramis. Oma teistes sotsiaalmeedia kanalites jagame kõikvõimalikke infokilde, teavitame lugejaid uutest artiklitest ning korraldame väga tihti ka toredaid auhinnamänge. Hakkame sealgi sõpradeks!

Emmede Klubi portaal on selle juures töötavatele inimestele väga armas ning meie suurim lootus on, et saame oma töö käigus võimalikult paljudele peredele toeks, abiks ja kasuks olla.

Kui teil on küsimusi, millele igatsete vastuseid või vajate millegi osas teaduspõhist ja usaldusväärset nõu, saate meie poole pöörduda kas Facebooki postkasti kaudu või meili teel. Vajadusel konsulteerime spetsialistidega ning uurime välja õiged vastused. Selle jaoks me siin olemegi!

 

Mirjam, Emmede Klubi peatoimetaja, reklaamitoimetaja ja videotoimetaja. Mirjami poole saab videosid, reklaami ja sisuturundust puudutavas pöörduda aadressil mirjam.hunt@emmedeklubi.ee

Madiken, Emmede Klubi sisutoimetaja. Madikeni poole saab kõigi meie lehel ilmuvate artiklide asjus pöörduda aadressil madiken.kytt@emmedeklubi.ee

Stina, Emmede Klubi videotoimetaja. Stina poole saab "Beebipäeviku" ja "Beebiminutite" sarjadega seoses pöörduda aadressil stina.andok@emmedeklubi.ee