Millise kingiga tänavu oma ema rõõmustada? 5 suurepärast ideed

Millise kingiga tänavu oma ema rõõmustada? 5 suurepärast ideed

02. May 2018, 12:01 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto: Freepik


Ema on enamusele meist üks kõige kallimaid inimesi. Emadepäev on suurepärane võimalus oma emale sellest märku anda. Tänada teda kõige eest, mida ta sinu jaoks teinu on. Tänu avaldamiseks ja armastuse näitamiseks võib kokku osta ka hunnikutes asju, ent tihtipeale on parim kingitus lihtsalt võimalus koos aega veeta.

Kingitus.ee meeskond jagab Emmede Klubis ideid, kuidas emale tõeliselt meeldejääv kingitus teha. Iga idee juures on ka alternatiivid, kuidas emale rõõmu valmistadasiis, kui eelarve on piiratud.

Puhkehetk

Stressirohkes elus on äärmiselt oluline vahepeal aeg maha võtta. Kui töö, kodu ja hobide vahel jooksmine tekitab emas stressi, saad talle appi tulla ja kinkida võimaluse puhata. Olenevalt eelarvest võib selleks olla nii mõnepäevane puhkus hotellis kui ka ühe lõõgastava protseduuri nautimine. Või broneeri emale õhtusöök restoranis või maitsev hommikusöök kaunis kohvikus.

Alternatiiv! Mitte kõik ei saa lubada endale seda, et viivad ema mõnepäevasele puhkusele spaasse, kuid see ei tähenda, et emale puhkuse kinkimine oleks võimatu. Kuna sina tead oma ema paremini kui keegi teine, on sobiva kingi leidmine tõenäoliselt küllaltki lihtne. Kutsu näiteks ema külla, tee teed ja paku isetehtud kooki. Või mine ise emale külla, valmista talle hommikusöök ja pese nõud. Koduse spa jaoks saad emale kinkida hea raamatu ja vannisoola ning sel ajal kui ta vannis lõõgastub, korista ise kodu, valmista maitsev õhtusöök ning kanna nooremate õdede-vendade eest hoolt.

Kui tahaksid midagi oma kätega teha, siis kingi emale isetehtud vannisool! Vaja on ainult suureteralist meresoola ja sobivat essentsõli. Lisa soolale vett, tilguta pisut essentsõli ning sega kõik korralikult läbi. Saadud vannisool tõsta ilusasse anumasse, seo lehv peale ning ainulaadne kingitus ongi valmis.

Mälestused fotodel

Millal te viimati kogu perega ühele pildile mahtusite? Kas seda on üldse juhtunud? Mõni ema ei pruugi seda välja öelda, ent salamisi on kõigil hea meel, kui seina või kapiriiulit kaunistab ühine perepilt. Kui kaamera ees seismine tundub ebamugav, siis muutke pildistamine lõbusaks ürituseks, mille käigus ja mille üle pere seltsis nalja visata! 

Alternatiiv! Enamikes kodudes on sahtel, kuhu on kokku kuhjatud eri ajastustest pärit fotod. Võta ette ning sorteeri see hunnik läbi. Tõenäoliselt leiad sealt nii mõnedki väärtuslikud kaadrid, mille saab kollaažina kokku panna, ära raamida ja emale kinkida.

Kultuurne ajaveetmine

Tõeliseks kingituseks on emale ka kaunite kunstide nautimine: teatri- või ooperietendus, ballett või mõni kontsert. Kõikidele meeldib käia oma lemmikartisti nautimas, kindlasti ei ütleks sellest ära ka sinu ema. Kui sa juba tead, kes on ta lemmiknäitleja või –laulja, võid osta sobiliku ürituse pileti ja sündmust koos emaga nautima minna.

Alternatiiv! Kui sa ei tea, mis su emale enim meeldiks, meisterda ise kinkekaart, millel lubad emal valida, millist etendust te koos vaatama lähete. Kui aga eelarve teatrikülastust ei luba, paku emale välja koos kohvikusse minek, kus uuri temalt millised etendused, raamatud või kontserdid teda elus kõige rohkem mõjutanud on. Ehk leiad ka sina mõne uue lemmiku!

Sõnad südamest

Ilus dekoratiivne karp, mille saab täita komplimentide ja heade sõnadega, aitab emal ka kõige raskemad päevad mööda saata. Karbike võib sisaldada häid sõnu mõnedeks kindlateks päevadeks, rasketeks päevadeks või hoopis terveks aastaks – iga päev võib ema avada ühe teate. Kui sul on raske alustada, siis miks mitte kirjutada: „Ema, sinu tehtud pannkoogid on maailma parimad!“ või „Ma olen tänulik selle eest, et sa austad mu otsuseid ka siis, kui sa neid ei poolda.“

Alternatiiv! Me võime näidata oma tegude ja kinkidega, kui palju me kellestki hoolima, ent on midagi, mida iga ema tõenäoliselt liiga vähe kuuleb. Kolm lihtsalt sõna: „Ema, ma armastan sind!“ Otse südamest tulnuna võivad need sõnad tähendada rohkem kui ükskõik milline muu kink.

Õppige koos midagi uut

Ühine joogatund, ehete meisterdamine, meigikoolitus, marjul käimine või rabamatk? Ehk on su emal mõni salasoov, mida ta on alati tahtnud õppida, aga milleni ei ole jõudnud?

Alternatiiv! Mõtle sellele, mida sina ise oskad ning ehk saad seda emale õpetada. Kui sa räägid näiteks väga hästi mõnda võõrkeelt, võid seda tutvustada. Kui sa oled pikalt joogas käinud, saad kindlasti mõned põhiharjutused ise ette näidata. Oluline pole ju meistritaseme omandamine, vaid koos aega veetmine.

 

Mida plaanid Sina oma emale emadepäevaks kinkida?