Mida emad vabal ajal teevad? Kodutöid!

Mida emad vabal ajal teevad? Kodutöid!

22. Jan 2020, 17:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Uuringud näitavad, et tänapäeva isad, noored mehed tahavad olla koduses elus ja laste kasvatamisel naisega võrdsed partnerid. Kui aga kätte jõuab laupäev, teevad naised tööd, samal ajal kui mehed puhkavad... 

Nimelt on leitud, et naised tegelevad nädalavahetusel enam laste kasvatamise ja majapidamistöödega, samas kui mehed tegelevad nädalavahetusteti enam puhkamisega. Mehed puhkavad ka samal ajal, kui naine kodutöid teeb. Samas puhkavad naised väga vähe ajal, mil mehed kodutöid teevad. Lisaks sellele, et naised teevad niikuinii nädala sees meestest rohkem kodutöid, kuid käivad pigem võrdselt päevatööl...

Et see muutuks, peavad esiteks mehed ise mõistma võrdse partnerluse vajalikkust ja pingutama selle realiseerumise nimel. Teiseks aga peavad naised õppima minna laskma - aktsepteerima, et see on okei, kui isa riietab beebit või täidab nõudepesumasinat emast teistmoodi. Isasid tuleb julgustada majapidamises ja laste kasvatamises oma kohta ja viise leidma, mitte hurjutada kõike just nii nagu naine tahab ja käsib tegema. 

Alustada võib näiteks sellest, et nii ema kui ka isa panevad kirja kõik tööd, mis neil eesootaval nädalavahetusel teha on. Siis võrdsustatakse nimekiri - näiteks liiguvad pooled koristamisega seotud ülesanded ema nimekirjast isa nimekirja. Nädalavahetuse jooksul leiavad mõlemad partnerid oma aja ja viisi, et tööd ära teha, ning oma aja ja viisi, et puhata. 

 

Kui palju saad Sina nädalavahetusel puhata, kui palju pead aga tegelema laste kasvatamise ja majapidamisega? Kuidas on lood Sinu partneriga?