Meenutusi esimesest koolipäevast

Meenutusi esimesest koolipäevast

01. Sep 2017, 18:15 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto: erakogu (pildil Emmede Klubi beebiblogija Raquel)


Tänane tarkusepäev on kindlasti tähtis ka paljudele meie lugejatele. Ehk alustas just Sinu laps täna oma kooliteed? Või hoopiski Sa ise? Igal juhul on tegu toreda päevaga, mis tekitab ootusärevust nii suurtes kui väikestes. Seetõttu palusime ka mõnel Emmede Klubiga seotud vahval emal jagada meenutusi enda päris esimesest koolipäevast.

Emmede Klubi beebiblogija Karoliina:

"Esmalt meenub mulle kooliajast, et meie esimesed septembrid olid alati väga pidulikud kuna need võeti vastu Olustvere mõisa lossis. Esimesse klassi läksin imekena lilla kostüümiga, mis koosnes seelikust ja pintsakust ning ranits oli ka viimase peal. Tervitaksin oma esimest armsat õpetajat Ronimõisa ja pean alati hea sõnaga meeles Olustvere Põhikooli. Kuue aasta pärast on esimene september meie peres taas väga suure tähtsusega. Kõigile tänastele kooliteed alustajatele soovin edu ja kordaminekuid!"

20170901193119-61944.jpg
Karoliina

Emmede Klubi rasedusblogija Anette:


"Mina läksin tol ajal Kurtna Lasteaed-Algkooli, milles oli vaid kuus klassi. Ma mäletan sellest päevast oma lillat kandilist seljakotti ning seda, et aktusel julgesin terve suure saali ees vastata klassijuhataja küsimusele "Mis on koolis teistmoodi kui lasteaias?".
Minu vastus: "magama ei pea". See oli minu jaoks nii ootamatu ja julge, et on ainukese asjana sellest päevast mu ajju sööbinud."

Emmede Klubi reklaami- ja turundusjuht Britt:

"Esimesest koolipäevast mäletan ma ausalt öeldes rohkem sellega kaasnenud ootusärevust. Mul on tunne, et ma ootasin koolilapse staatuse omandamist vist juba neljandast eluaastast. Võite isegi ette kujutada, millise rõõmu ja uhkusega mu süda täitus, kui see päev lõpuks kätte jõudis! Seljas oli mul tibukollane kleit ja aabits tundus (ja vast oligi) kõige tähtsama raamatuna, mida kunagi käes hoidnud olin. Ja suure raamatukoina oli neid mu käte vahelt tolleks hetkeks ikka juba parajas koguses läbi käinud. Ent kui välja tuua üks konkreetne seik antud päevast, siis ei saa mainimata jätta, et kohe pärast aktust suutsin klassijuhataja ära kaotada ja haakisin end hoopis valede lastega ühte sappa. Kahjuks antud hajameelsus ajaga suurt ei paranenud. :)"

20170901191657-33980.jpg
Britt

Emmede Klubi pereblogija Kätlin:

"Mina mäletan oma esimesest koolipäevast seda, et kui klassiruumi jõudsime, siis oli see juba rahvast täis ja häbelikuna olin ma õnnelik, et sain viimases pingis istuda. Siis aga teatas õpetaja, et esimeses pingis on ühe tüdruku, Kristiina, kõrval ka vaba koht ja me tüdrukud võiks ikka kõrvuti istuda. Mäletan, et siis olin väga õnnelik, et endale ikka päris pinginaabri ka sain. Mäletan ka enda peas olnud lehvi ja valget särki. Pärast tähistasime kogu perega tähtsat päeva kodus. :)"

20170901182036-84256.jpg
Kätlin

Emmede Klubi beebiblogija Raquel


"Esimesse klassi läksin mina Õismäe Humanitaargümnaasiumisse. Mäletan, kui suurt elevust tekitas minus idee minna lõpuks kooli, kus käisid minu vend ja tädi, kellega ma terve lapsepõlve mänginud olime. Muidugi vend ei olnud minust nii vaimustuses, sest ikka oli teiste ees piinlik, kui väike õde kallistama jookseb. Kooli läksin ma halli Nike'i kotiga ja tüüpilise valge triiksärk-must seelik riietusega. Pildil on näha, et mul olid juustesse värskelt tehtud heledad triibud. Olin üsna nõudlik laps ja ema andis kergelt järgi - seetõttu saingi omale triibud nii varases eas. Koolis meeldis mulle väga! Küll aga oli klassijuhataja minuga kuri- küllap, sest mu vend oli tema eelmises klassis ja ta polnud mitte eriti eeskujulik õpilane."


20170901193801-48806.jpg

Raquel

Millised on Sinu mälestused kõige esimesest koolipäevast? Jaga neid meiega! :)