Loe, millised on lastest eraldatud vanemate kannatused USA piiril

Loe, millised on lastest eraldatud vanemate kannatused USA piiril

04. Jul 2018, 14:38 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuvatõmmis lastest eraldatud immigrante abistava vabatahtliku Janey Pearl Starksi Facebookist


Yeni Maricela Gonzalez Garcia on üks tuhandetest lapsevanematest, kes eraldati USA piiri illegaalse ületamise eest oma lastest.  Nädalaid peeti Garciat piiril kinni ebainimlikes tingimustes ning täielikus teadmatuses, kas lastega on kõik korras. 

Nagu paljud teised lääneriikidest turvalist varjupaika otsivad immigrandid, on ka Yeni teinud kõike, mis tema võimuses, et pakkuda oma kolmele lapsele turvalist elu. Pärast seda, kui Yeni perekonda kodumaal Guatemalas ähvardama hakati ja tema vanimat, 11-aastast poja tulevikuplaanides terendas kuritegeliku jõuguga liitumine, põgenes Yeni koos lastega Guatemalast. Ta rändas sadu killomeetreid ja ületas illegaalselt USA piiri, lootuses saada seal asüüli ja pakkuda oma lastele paremat elu.

Parema elu asemel peeti Yeni aga kinni ja lahutati Donalt Trumpi nulltolerantsi poliitika käigus oma lastest, kes saadeti New Yorkis asuvasse laste kinnipidamiskeskusesse. 21 päeva hoiti Yenit täiesti ebainimlikes tingimustes. Ta ei tohtinud duši all käia ega hambaid pesta. Privaatsed tualettruumid puudusid. Kahel esimesel päeval ei antud kinnipeetuile, ka lastele, mitte midagi süüa - toit olevat otsas olnud. Edapidi said kinnipeetavad kausikese nuudleid päevas. Vett pakuti neile vaid tulikuumana. Viimasel kolmel päeval ei saanud Yeni tilkagi vett. Naistel ei olnud lubatud üksteist lohutuseks kallistada. Neid ähvardati pidevalt, et nad ei näegi oma lapsi enam.

Yeni kuumast veeanumast kõrvetatud käed:

Pärast USA vabatahtlike vahendusel annetajate abil kokku kogutud 7500 dollari suuruse kautsjoni maksmist sai Yeni viimaks vabadusse ning loa New Yorki oma lapsi otsima rännata. Reis on võimalik tänu vabatahtlikele USA eraisikutele, kes sõidutavad lastest eraldatud immigrante nende laste juurde.

Yeni esimene telefonikõne oma lastele pärast piirilt vabanemist:

Yeni ja üks vabatahtlikest, kes teda Mehhiko piirilt New Yorgi poole sõidutas:

Üleeile jõudiski Yeni oma laste juurde. Nüüd ootab teda ees pikk juriidiline protsess, mille lõpuks selgub, kas perekond saab USA-s asüüli. 

(Allikas: ScaryMommy)