Kysimus kogenutele emadele ja värsketele emadele

Kysimus kogenutele emadele ja värsketele emadele

18. Mar 2014, 12:15

Minule , on tekkinud huvi kuidas Te oma lastega toime peres tulette ja annaksite nöu ka minule, tegemist siis on minu esimese lapsega ja hakkan  tasapisi ettevalmistusi tegema tulevikuks ja tsipa  tahaks ennast kursis hoida kuidas, mida , miks ja millal.

 • , Kas Te otsustate laste/lapse asjadest ise vöi koos lapseisaga . Olenemata sellest ,et kas elate koos vöi lahus.?
 • Kuidas Te suhtute ööseks söbrajuurde minemisest ? Kui vanalt tavaliselt lapsed sellise asja vastu huvi tunnevad?
 • Mida arvate asjast,et  väike laps  alaes 1+ mängib arvutimänge /telekamänge?
 • Kuidas ja  millal tuleb lapsele asetada " reeglid" "rajad" . mida saab teha ja mida ei ?
 • Kas teie meelest on normaalne,et kui lapse isa käib ennast välja elamas ja joogise peaga koju tuleb ,Kas lapsele möjub see pahana eeskujuna ?.( ise olen seda meelt,et napsusena ei ole lapsel hea näha oma isa ).
 • Kuidas teie lasteaeda minek esimest korda sujus? ja kuidas valmistasid ennast fyysisel tasandil.
 • vanalt sinu laps läks lasteaeda.?
 • Millised olid sinu tunded ,sel hetkel? 
 • Kuidas  olukorda kontrolli all hoida kui poes läheb nutuks,et kommi vöi soovitud asja ei saa.?
 • miliseks soovite kasvatda oma last?
 • kas yritate oma lapsega luua söbra suhet vöi ema poja/ ema tytre suhet vöi midagi sealt vahepealt,et laps julgeks ennast avada ja rääkida asjadest näiteks: kui möni poiss on silma jäänud vöi tydruk jne?
Madiken, Emmede Klubi toimetus Madiken, Emmede Klubi toimetus 22. Mar 2014, 15:16

Mina alles ootan esimest last, aga jagan siiski oma mõtteid - äkki täiesti kasutud need ei ole...

, Kas Te otsustate laste/lapse asjadest ise vöi koos lapseisaga . Olenemata sellest ,et kas elate koos vöi lahus.? Juba praegu otsustame kõike koos, käime kõigil vastuvõttudel, ka nendel kus UH ei tehta koos jne.

Kuidas Te suhtute ööseks söbrajuurde minemisest ? Kui vanalt tavaliselt lapsed sellise asja vastu huvi tunnevad? Oma lapsepõlvest mäletan kui eriline ja lahe kogemus see on, seega mitte mingil juhul ei keelaks ei oma lapsel minekut ega meile tulekut, lihtsalt teise perega kokku lepiks, et kõik oleks turvaline, usaldusväärne jne.

Mida arvate asjast,et väike laps alaes 1+ mängib arvutimänge /telekamänge? Parem oleks vist mitte, aga vahel teisiti ju ei saa. Plaanin mitte anda, aga elu võib alati teisiti minna ja võin oma sõnu süüa.

Kuidas ja millal tuleb lapsele asetada " reeglid" "rajad" . mida saab teha ja mida ei ? Algusest peale, muidu on hilja. Näiteks saab laps jutust aru ammu enne seda kui ta ise vastu räägib. Täiskasvanu ka ju õpib võõrkeelest aru saama ammu enne kui ise julgeb selles kõnelema hakata.

Kas teie meelest on normaalne,et kui lapse isa käib ennast välja elamas ja joogise peaga koju tuleb ,Kas lapsele möjub see pahana eeskujuna ?.( ise olen seda meelt,et napsusena ei ole lapsel hea näha oma isa ). Olen sama meelt. Usun, et ni ema kui ka isa võivad käia väljas kordamööda sõpradega, aga siis koju tulles peaks ju ometi olema kell piisavalt palju, et laps magab ja ei näe purjus lapsevanemat. Koos lapsega ja koos perega välja minnes tuleks ikka piiri hoida, eks õlu ja vein maitsevad hea, aga neid ei pea nii palju jooma pereüritustel, et oleks "pealt näha" juba..

Kuidas teie lasteaeda minek esimest korda sujus? ja kuidas valmistasid ennast fyysisel tasandil.
vanalt sinu laps läks lasteaeda.?
Millised olid sinu tunded ,sel hetkel?

Kuidas olukorda kontrolli all hoida kui poes läheb nutuks,et kommi vöi soovitud asja ei saa.? Enesekindlus on tähtsaim. See tähendab, et las teised vaatavad ja vahivad - kõik lapsed jonnivad, see ei tähenda, et laps on kasvatamatu, see on täiesti normaalne arengujärk! Varsti tuleb sellest Emmede Klubis artikkel ka. Kui teised vaatavad või hurjutavad, on nad ise rumalad. Kui ema annab lapse soovidele järgi ainult selle pärast, et avalikus kohas skandaal ei tuleks, siis teeb see karuteene, laps jääbki sarnastes olukordades samamoodi käituma. Tuleb tema jonnist mitte välja teha, mitte reegeid painutada, pärast paari korda on tal selge, et see ei mõju ja ta enam nii ka ei tee.

miliseks soovite kasvatda oma last? hea südamega inimeseks.

kas yritate oma lapsega luua söbra suhet vöi ema poja/ ema tytre suhet vöi midagi sealt vahepealt,et laps julgeks ennast avada ja rääkida asjadest näiteks: kui möni poiss on silma jäänud vöi tydruk jne? Ei ole veel otsustanud.. kuid olen sellele mõelnud.. Ma arvan, et ma ei hakka niiöelda võltspingutusi tegema, et kui ta tahab või asjad nii lähevad, siis see tuleb ise. Aga kui ei tule, siis on ju täiesti okei, kui lapsel on sõbrajuttudeks usaldusväärsed sõbrad-sõbrannad ja ema emarolliks 😀

18. Mar 2014, 14:03 MerleTorim

väga hea,et vastasid kysimustele. Endal on poiss 1 aastane ja läheb augustis lasteada ( kuna ise lähen siis kokaknudst ja hotellindust öppima) ja synnitasin poisi jaanuaris siis kui olin 16 😀 ja mai kuus siis sain 17

18. Mar 2014, 12:31

,Kas Te otsustate laste/lapse asjadest ise vöi koos lapseisaga . Olenemata sellest ,et kas elate koos vöi lahus.?
oleneb asjast ja olukorrast. Üritan võimalikult palju abikaasat kursis hoida ja arvamust küsida, et ta saaks maksimaalselt lapse kasvatusest osa. Meie elame koos, oleme abielus.
Kuidas Te suhtute ööseks söbrajuurde minemisest ? Kui vanalt tavaliselt lapsed sellise asja vastu huvi tunnevad?
ööseks minemine pole probleemiks, kui ma ise piisavalt tunnen ja tean last ja lapse perekonda. Hetkel oskan öelda , et õelaps saab 10 ja oli sõbranna juures öö. Ma usun et alates 10 on norm aeg.
Mida arvate asjast,et väike laps alaes 1+ mängib arvutimänge /telekamänge?
Mina ei pea sellist asja õigeks. Esiteks kahjustab silmi, teiseks milleks on vaja ültse sellist asja nii väiksele õpetada, tuleks õpetada midagi muud : joonistamine, lauamängud jne. Arvutimängud võivad tulla alates no 12.aasta, aga milleks neid ültse vaja.
Kuidas ja millal tuleb lapsele asetada " reeglid" "rajad" . mida saab teha ja mida ei ?
Reeglid tuleb paika panna kohe, kui laps asja jagama hakkab. Minu Martin hakkas asjadest arusaama 10.kuuselt, siis kui kõndima hakkas. Keelasime sõnadega : ei tohi, aiai jne. Et temasugune arusaaks.
Kas teie meelest on normaalne,et kui lapse isa käib ennast välja elamas ja joogise peaga koju tuleb ,Kas lapsele möjub see pahana eeskujuna ?.( ise olen seda meelt,et napsusena ei ole lapsel hea näha oma isa ). Olen sinuga täiesti samal arvamusel. Laps ei pea nägema oma isa sellises seisundis. Isa on siiski lapsele mehekuju eeskujuks.
Kuidas teie lasteaeda minek esimest korda sujus? ja kuidas valmistasid ennast fyysisel tasandil.
vanalt sinu laps läks lasteaeda.? Martin veel lasteaias ei käi. Plaanin viia 2.5aastaselt. Minu arvates ennem on liiga vara.
Millised olid sinu tunded ,sel hetkel? Tunded alles tekivad 😀
Kuidas olukorda kontrolli all hoida kui poes läheb nutuks,et kommi vöi soovitud asja ei saa.?
miliseks soovite kasvatda oma last? Las laps nutab, karjub, viskab pikali. Sina ära tee välja ja kui teised vaatavad imeliku pilguga, siis ole nendest üle. Sinu laps poel ainuke kes niimoodi jonnib. MArtin(1.1aastane) jonnib igakord kui poodi läheme, tema tahab ringi joosta ja asju puutuda. Üritan siis teda tegevusse kaasata või hoian süles, las karjub. Vahest annan talle midagi meeldivat kätte.
kas yritate oma lapsega luua söbra suhet vöi ema poja/ ema tytre suhet vöi midagi sealt vahepealt,et laps julgeks ennast avada ja rääkida asjadest näiteks: kui möni poiss on silma jäänud vöi tydruk jne? eks ema peab olema nii sõbra kui emarollis 😀 üritan mõlemat tasandit hoida ja õpetada. Et laps saaks ja julgaks minu poole pöörduda iga probleemiga 😀

Selline siis minu arvamus lühidalt 😀 Mul endal samuti Martin esiklaps , sünnitasin kui olin 19.