Kuulamissoovitus: Seks ja seksuaalsus pärast laste saamist – mis ja kuidas, millal ja kui palju?

Kuulamissoovitus: Seks ja seksuaalsus pärast laste saamist – mis ja kuidas, millal ja kui palju?

28. Jan 2021, 17:04 Emmede Klubi Emmede Klubi

Populaarne teaduspõhine lapsevanemate harimiseks loodud Instagrami-konto "Jess, lapsed" alustas äsja podcastide ehk taskuhäälinguga. Esimese episoodi teemaks on seks ja seksuaalsus pärast laste saamist, ning Emmede Klubi toimetus julgeb seda kuulamist kõigile lastega peredele ainult soovitada!

Kuidas võib intiimsuhe võib muutuda, kui perevalemisse lisanduvad lapsed? Kas seks on ainus viis, kuidas paarisuhtes intiimsust toita? Kuidas rääkida seksist lastele?

Uue taskuhäälingu saatejuhid on vanemahariduse edendaja ja "Jess, lapsed" autor Merilin Mandel ning psühholoog ja pereterapeut Gea Ashilevi. 

Lisaks neile jagavad esimeses episoodis oma mõtteid seksist ja pärast laste saamist kolm Eesti pereisa ehk taskuhäälingu "Korralikud pereisad Keilast" autorid, oma seksuaalsusega kontaktis olev paar Birgot ja Raido Kivinurm ning naiste naudingutele loodud firma Naked Love omanikud. 

Paljud inimesed arvavad, et teised paarid seksivad väga palju ja nende intiimelu on väga tihe – neist asjadest lihtsalt ei räägita sõpradega. Või kui räägitakse, siis kiideldakse sellega, mis on hästi. "Kui inimesed teaksid, kui vähe tegelikult teised inimesed seksivad, siis nad ei muretseks üldse nii palju selle üle, kuidas nende kodune elu on," kinnitab Mandel. 

Rahuldust pakkuv intiimsuhe või soov parandada omavahelist seksuaalsuhet ei tähenda alati kohe ja palju seksimist. See võib alata palju rahulikumalt, näiteks üksteisele tähelepanu pööramise, teineteisega rääkimisega, see võib tähendada esmajoones hoopis helluse ja läheduse taastamist.

Taskuhäälingut saab tasuta kuulata Spotify's: