Kuidas sünnitusjärgsest depressioonist üle saada?

Kuidas sünnitusjärgsest depressioonist üle saada?

19. Sep 2013, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Peale lapse sündi on lisaks suurele rõõmule emal ka palju uusi muresid ja vastutusi. Tuleb harjuda uue rolli - emarolliga, mis võib alguses segadusse ajada. Lisaks saab värske ema sageli beebi kõrvalt vähem magada.

Vaata soovitusi, kuidas sünnitusjärgse depressiooni ja segadusega toime tulla: 

Suhtle teiste emadega. Teiste emadega suhtlemine annab emale vaheldust. Ema võib lastetarvete poes, pargis või beebikoolis teistele vanematele ligi astuda ja jutuajamist alustada. Lisaks on olemas ka erinevad beebifoorumid, kasvõi meie enda www.emmedeklubi.ee

Jälgi beebit. Kui ema on rahulik, rahuneb ka laps. See on tõestatud fakt. Sama efekt toimib ka vastupidi. Last jälgides muutub ema rahulikumaks ja mõistab rokem, mida beebil vaja on. 

Saa lapse nutust aru. Nutmine on esimestel elukuudel üheks peamiseks suhtlusvormiks oma emaga. Iga kord kui laps nutab, ei pruugi ta süüa tahta. Võib-olla soovib ta lähedust või on tal hoopiski uni? Kui ema teeb lapse nuttudel vahet, oskab ta ka lapsest paremini aru saada.

Vähem on rohkem. Väga palju erinevaid kohti ja inimesi on lapsele liiga suur väline stiimul ja ta võib närvilisemaks muutuda. Kui võimalik, ürita vältida olukordi, kus paljud erinevad inimesed päeva jooksul beebit süles hoiavad ja temaga suhelda üritavad. 

Uni . Lapsele on parem naeratav mitte väsinud ema. Kui sa oled väsinud, ära rutta esimesena viimaseid kodutöid tegema, vaid ürita koos beebiga puhata. 

Leia aega ka iseendale. Seda soovitust on emadel tihti kõige keerulisem järgida. Kuidas ma saan omaette aega veeta, kui mul on kodus pisike beebi? See ei tähenda, et sa peaksid terve päeva omaette veetma. See on emale ja lapsele nii emotsionaalselt kui füüsiliselt keeruline. Eriti kui ema last imetab. Kui laps magab, lihtsalt puhka, loe ajakirju või veeda mõni hetk arvutis. Võib-olla oled sa oma hobid hooletusse jätnud? On aeg need uuesti käsile võtta. 

Hangi professionaalset abi. Sünnitusjärgne depressioon ei ole väljamõeldis, seda võib esineda paljudel värsketel emadel. Kui sa tunned ennast pikka aega depressiivselt, pöördu kindlasti professionaali poole. Sa ju tahad oma lapsele parimat? Tema jaoks ongi õnnelik ja puhanud ema parim!

Soovime teile edu!

Emmede Klubi