Kuidas sa valimistulemustega rahule jäid?

Kuidas sa valimistulemustega rahule jäid?

21. Oct 2013, 09:04 Greetel EmmedeKlubi.ee Greetel EmmedeKlubi.ee

Millegi pärast muutus eile õhtul Facebooki sein väga kihavaks ja paljud inimesed, kes seda muidu ei tee, muutusid sealses keskkonnas väga teravaks. No muidugi, me teame, miks see juhtus - enamik nendest rääkisid valimiste Tallinna tulemustest. 
Minu jaoks on endiselt müstika valimisaktiivsuse protsent - veidi üle poole inimestest. 

Mina ise hääletasin neljapäeval interneti kaudu. Mind ennast polnud kodus, aga valima asudes tuli meelde, et pin2 kood ei olnud mul meeles. Mees pidi koju minema, et mulle telefoni teel see öelda. 18:00 lõppesid valimised,  17:58 helistas mees, et nii, nüüd mingu ma ruttu arvuti taha. Valisin närveldades, kas jõuan, ära. Aken jõudis mulle veel öelda: Aitähh, teie hääl on arvesse võetud!" ja seejärel sain teate, et nüüd on hääletamine lõppenud. Nagu pommi oleks viimastel sekunditel kahjutuks teinud!
Noh, loomulikult, kui ma oleks hiljaks jäänud, oleksin traditsioonilisel viisil valima läinud.

Mis sina arvad, kas ja kui oluline on valima minna? Miks?

  • Millised on teie emotsioonid eilse viimastest tundidest ja valimistest ühtekokku? 
  • Kas sa oled enda kodukoha valimistulemustega rahul? 
  • Kas sa käisid valimas?

Greetel 

marike marike 21. Oct 2013, 18:51

Mina ei käinud ˇvalimas!
Aga kodukoha valimistulemustega olen rahul!
Ma ei jälginud neid valimis tulemuste avalikustamist!

Greetel EmmedeKlubi.ee Greetel EmmedeKlubi.ee 21. Oct 2013, 15:28

Olen viimase kommentaariga nõus. Minu meelest võib poliitika üle viriseda hiljem ainult siis kui ise on valimas käidud.

21. Oct 2013, 12:13

Täna uudistest lugedes pidin kurbusega nentima,et valimiskatiivsus oli ikka väga väikene,palju väiksem kui eelmistel kohalikel valimistel. Ise käisin valimas aga kelle poolt valisin ei tõusnud juhtima. Häbi inimestele,kes julgevad vinguda aga asjade muutmiseks ei tee miskit ja lasevad rahus oma hääle lihtsalt kaotsi.

eveliiy eveliiy 21. Oct 2013, 10:28

Mina arvan,et liiga vähe eestlasi käib valimas,kindlasti on paljudel arvamus, et "ah see ei muuda midagi", aga tegelikult kui kõik käiksid valimas, siis kindlasti muudaks😀

Greetel EmmedeKlubi.ee Greetel EmmedeKlubi.ee 21. Oct 2013, 10:25

Ma selle koha pealt mõtlengi, et ma kuulen, et paljudel inimestel on arvamus, aga valimistel nad seda jällegi välja ei näita. Just siis, kui oleks aeg ja võimalus. ☹
Ma olen muidugi ise ka suur valima minemise pooldaja, pole täiskasvanu eas ühtegi korda vahele jätnud.

21. Oct 2013, 10:18

Tegelikult on see õudne, mis Eestis toimub. Ansip räägib , et 19 eurot ongi normaalne vanematoetus vms asi ta on. 19 euro eest saabki paki mähkmeid aga toita on last ka vaja terve kuu ja riideid osta. Tekkib küsimus, mille eest? Üldse ei imesta, et Eestis nii palju vaeseid peresid on. Mi siin ikka vinuga, kui ise oma elus midagi ei muuda , siis ise enesest ei muutu ka midagi!

Greetel EmmedeKlubi.ee Greetel EmmedeKlubi.ee 21. Oct 2013, 10:03

No Keskerakonna poolt valisid Tallinna näitel kohalikud venelased ( Lasnamägi). Ma olen kurb selle pärast, et nii väike protsent inimesi käis siiski valimas. Kui valima ei lähe, ei tohiks ka järgnevad 4 aastat poliitilstel teemadel kurta.

21. Oct 2013, 09:43

Mina käisin valimas ja valisin IRL-i kandidaadi poolt. Kuid meie kodukohas võitis Reformierakond. Üldjuhul olen ma inimestes pettunud. Milleks nad vinguvad, et Eestis on nii halb elada ? Ise ns´ad ju soovivad Keskerakonna võimu ja , et kõik jama edasised 4 aastat korduks. Võinuks ju mingi muu erakonna poolt hääletada. Üha rohkem hakkan arvama, et siin Eestis mul tulevikku pole ja tuleb ära kolida Soome perega.