Kui palju on Eestis praeguseks koroonaviirusesse nakatunuid?

Kui palju on Eestis praeguseks koroonaviirusesse nakatunuid?

20. Mar 2020, 17:32 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eestis on tänaseks koroonaviirus diagnoositud ligi 300 inimesel. Tähtis on aga teada, et see on ainult diagnoositud haigete arv - nakatunuid on kahtlemata palju rohkem! Seetõttu peaksid ettevaatlikud olema ka need inimesed, kelle elukoha lähedal veel väga palju koroonaviirust diagnoositud ei ole. 

Esialgu võttis Terviseamet proovi kõigilt inimestelt, kellel koroonaviirust kahtlustati. Seega kõigilt, kes olid tulnud riskipiirkonnast reisilt või puutunud koroonahaigetega kokku ja kellel olid tekkinud koroonaviiruse sümptomid.

Positiivsete koroonatestide arv hakkas pärast esimesi diagnoose tõusma, näiteks 13. märtsil tuvastati 68 uut koroonaviirusesse nakatunud. Pärast seda on aga positiivsete testide arv jälle langenud. Paraku ei tähenda see sugugi seda, et haigus väheneks.

Vastupidi - see tähendab, et koroonaviirus on nüüd Eestis nii laialt levinud, et enamikke koroonaviiruse kahtlusega inimesi enam ei testita. Juba pea nädal aega ei ole noori ja muidu terveid inimesi testitud isegi siis, kui nad on naasenud riskipiirkonnast, puutunud kokku koroonahaigega ja tunnevad sümptomeid.

Nüüd testitakse ainult riskirühmasid.  

COVID-19 test Haigekassa kulul ja perearsti saatekirjaga on näidustatud ainult siis, kui on täidetud kaks tingimust:

  • Inimene on ägedalt haige, tal on palavik, kuiv köha ja hingamisraskused.
  • Inimene kuulub riskirühma (vanus üle 80 a, tõsine krooniline haigus, hooldekodu elanik ja töötaja, haiglas viibiv või haiglasse viidav patsient, meedik või elutähtsate teenuste osutaja nagu politseinikud ja päästjad).

Seega näitavad igapäevased diagnoosi saanud inimeste arvud nüüd vaid seda, mitu riskirühma kuuluvat raskelt haiget inimest on koroonadiagnoosi saanud. 

Haigeid ja nakatamisvõimelisi inimesi on aga ilmselgelt palju rohkem. Just seetõttu peavad kodus püsima ja väga ettevaatlikud olema ka need inimesed, kellele tundub, et 300 diagnoosi on väike levik või kelle kodukohas palju diagnoose veel ei ole!

 

Turvalist nädalavahetust!