Kolm koledat kohalikku uudist, kus vanemad ei kaitsenud oma last...

Kolm koledat kohalikku uudist, kus vanemad ei kaitsenud oma last...

19. Jun 2017, 13:56 Emmede Klubi Emmede Klubi

5-aastane laps oleks peaaegu uppunud, sülelaps kukkus purjus isaga koos pikali ning kohus langetas süüdimõistva otsuse ema suhtes, kes aitas kaasa oma 8-aastase tütre seksuaalsele väärkohtlemisele. Sellised on Eesti meedias viimase nädala aja jooksul avaldatud uudised. 

Räägime Emmede Klubis tihtilugu sellest, et emaarmastus on tugevaim emotsioon siin ilmas. Kutsume üles teiste vanemate valikuid toetama, mitte hukka mõistma, sest igaüks meist tahab oma lapsele parimat. Paraku esineb meie ühiskonnas ka äärmuslikke juhtumeid, kus ema on teinud teadliku valiku oma last ohtude eest mitte kaitsta. 

  • Helsingi piirkonnakohus määras hiljuti neljakuulise tingimisi vangistuse eestlannale, kelle viieaastane poeg oleks pärast üksinda basseini jätmist peaaegu ära uppunud, kirjutab Postimees. 44-aastane naine käis koos poja ja sõbrannaga ujulas möödunud aasta jaanuaris. Sel ajal, kui naised sauna läksid, jäid lapsed täiskasvanu järelevalveta lastebasseini. Poiss sattus üle pea vette ja vajus vee alla. Kuigi bassein oli inimesi täis, ei aidanud uppuvat poissi mitte keegi. Alles neli ja pool minutit hiljem märkas üks inimene uppuvat poissi, viis ta veest välja ja asus elustama. Laps jäi ellu. Juhtunust on ka video, mida saab näha SIIN.

  • Möödunud nädalal seadsid purjus vanemad oma lapsed ohtu Grillfestil Pärnus, vahendab Pärnu Postimees. Pealtnägija silmas üritusel purjus ema ja isa, kel käekõrval ligikaudu viieaastane ja vankris pisem, umbes poolteiseaastane laps. Naise sammudest ja mehe peale karjumisest võis järeldada, et naine oli väga purjus. Isa oli veel rohkem purjus, sest ta kõndis põhimõtteliselt käru najal, kirjutas pealtnägija Facebooki sissekandes. Ta teavitas olukorrast ka ürituse turvamehi, kuid nood üksnes vestlesid, liikusid purjutajatel natuke maad kannul ja läksid taas oma teed. Üks hetk haaras purjus mees naisel kõrist. Pealtnägijad sekkusid ja saatsid perekonna autoni, millega kaine pereliige pidi nad koju viima. Autojuhti oodates haaras purjus pereisa vankrist tütre ja kukkus temaga koos maha. Kuigi pealtnägijatel ja turvameestel oli mahti perekonda jälgida ja suunata, hiljem Facebookigi kirjutada, ei täitnud keegi neist seadusest tulenevat kohustust teatada abivajavast lapsest politseisse numbril 112 või lasteabinumbril 11 6111 või kohalikule lastekaitsespetsialistile. 

  • Tänane Eesti Päevaleht kirjutab esimesest Eesti emast, kes mõisteti kohtus süüdi oma bioloogiliste laste seksuaalsele väärkohtlemisele kaasaaitamises. Ema tutvus portaalis iha.ee endast 16 aastat noorema mehega. Mees hakkas kohe uurima laste seksuaalelu kohta - kas nad on ennast rahuldanud, kas ema on seda pealt näinud, kas teda erutab see, kas lapsed on kuulnud, kuidas ema end rahuldab. Ema läks sellise vestlusega kaasa. Mees palus tal näidata kaheksaastasele tütrele pilti oma suguelundist, mida ema ka tegi. Skype-vestlustes fantaseeris ema koos mehega lastest.  EPL on avaldanud paarikese vestlustest vähemvõikaid katkeid. 

    Varsti hakkas ema väikest tütart üksi või sõbrannadega võõra mehe juurde ööbima saatma. Mees näitas oma suguelundit, hõõrus seda tüdruku jalgade vastu. Siis kolis mees pere juurde elama, kus hakkas voodit jagama mitte pereema, vaid pisikese peretütrega. Ta vägistas tüdruku vähemalt kolmel korral. On ka video, kus mees suudleb last, ema naerab kõrval.

    Selle juhtumi puhul sekkusid vähemasti kõrvalseisjad. Nimelt hakkas naabrile silma, et uus peremees kipub last pepu peale patsutama, tema jalgu silitama. Naaber teatas sotsiaaltöötajale, kes teatas politseisse. Kusjuures mees püüdis end politsei ees välja vabandada, öeldes, et hoopis kaheksane tüdruk oli seksuaalselt liiga aktiivne, pressis end mehele peale, aina rahuldas end ja vägistas täiskasvanud meest. Mehele määrati seitsme aasta ja kolme kuu pikkune, emale aga viie aasta ja nelja kuu pikkune vanglakaristus. Prokuratuur arvab, et naine kaebab otsuse edasi ringkonnakohtusse.

    Selle tüdruku jaoks oli tegemist juba teise seksuaalse väärkohtlemise episoodiga - ka siis, kui ta oli nelja-aastane, oli ema koju toonud endast noorema mehe, pedofiili, kes last väärkohtles ja selle eest vanglakaristuse sai. Ka toona hoidis ema mehe, mitte lapse poole. Perekonna lapsed elavad nüüd turvakodus, väärkoheldud tüdruk saab psühholoogilist ja psühhiaatrilist abi.