Kohus mõistis lastepussitaja Raili süüdi, karistuseks 10 aastat vanglas

Kohus mõistis lastepussitaja Raili süüdi, karistuseks 10 aastat vanglas

11. Aug 2022, 11:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Mullu märtsis kirjutasime eriti võikast juhtumist, kus naabrinaine pussitas Võhmas kahte last. Äsja mõistis mõisteti Raili Sepp süüdi kahe lapse tapmiskatses, karistuseks kümme aastat vangistust. 

Raili Sepp ründas 1. märtsil 2021 Võhma linnas 10-aastast ja 8-aastast last, tegutsedes tahtliku tapmise eesmärgil. Ta lõi kaasas olnud noaga korduvalt mõlemat trepikojas viibinud last. Kannatanutest ühele tekitas Raili Sepp 17 lõike- ja torkehaava ning teisele 15. Vigastused põhjustasid lastele eluohtliku tervisekahjustuse. Raili jätkas laste jõhkrat ründamist ka siis, kui nood olid juba kägaras maas. Kohus leidis, et Raili Sepp ei saanud viia tapmist lõpule vaid temast mittesõltuvatel asjaoludel, kuivõrd trepikojas liikusid kõrvalised isikud.

Tegemist oli naabermaja lastega, kes Raili kortermaja trepikotta seal elavat sõpra mängima kutsuma. Teel tagasi õue väljus oma korterist naine, kes ründas lapsi.

Raili elukaaslane ja naabrid on viidand, et naist ajas endast välja üldine laste jooksmine, tembutamine ja narrimine. Konkreetsed lapsed konkreetses olukorras aga Railit mingil viisil ei provotseerinud.

Raili tegu oli üks kahest sarnasest võikast kuriteost möödunud aastal. Jaanuarikuus tulistas naabrimees Mati Põiklägu 4- ja 6-aastastelaste silmeees surnuks nende ema Polina, sest teda häiris lastega pere tekitatav olmemüra (laste liikumine, pesumasina töötamine jms). 80-aastane Mati suri tänavu juulis vanglakaristuse kandmise ajal.