Kogutakse allkirju, et lastele ohtlik kurjategija ei pääseks vabadusse

Kogutakse allkirju, et lastele ohtlik kurjategija ei pääseks vabadusse

29. Oct 2021, 17:37 Emmede Klubi Emmede Klubi

Haapsallased on alustanud allkirjade kogumist, et pedofiil ja lapsetapja Vassili Otškalenko ei pääseks vabadusse.

Otškalenko mõisteti 1990ndate alguses surma ühe lapseealise tüdruku vägistamise katses ja mõrvas ning teise lapseealise tüdruku vägistamise katses, kuid seoses surmanuhtluse kaotamisega Eestis asendati karistus 1997. aastal eluaegse vangistusega.

Tegelikult ulatuvad Otškalenko teod tõenäoliselt oluliselt kaugemale – mees on ülekuulamistel tunnistanud orgasmi saamist väikeste laste puudutamise peale, selliseid juhtumeid on teada 6–7. Samuti on Otškalenko tunnistanud kongikaaslasele, et on süüdi ka viieaastase Diana Illarionova tapmises – mis on igati loogiline, sest lapse surnukeha leiti täpselt samasugusena, nagu Otškalenko vanglasse saatnud mõrv. 

Ametlikult on need teod aga jäänud uurimata – milleks kulutada ressursse enamate kuritegude menetlemiseks, kui juba kaks selgelt tõstatud kuritegu andsid välja surmanuhtluse. 

Paraku on seadused vahepeal muutunud, lisaks surmanuhtluse kaotamisele on ka eluaegsel vangil täna võimalik pääseda vabadusse. Kuigi viimati, 2019. aastal jõudsid vangla, prokuratuur ja kohus ühisele seisukohale, et meest ei tohi vabastada, sest oht on suur ja ähvardavad kuriteod rasked, asub kohus mehe vabastamist peatselt uuesti kaaluma.

Tegelikult on ta juba praegu osaliselt vabaduses - nimelt avavanglas. See tähendab, et kurjategija elab küll vanglas edasi, aga käib päeval tööl ning vahetevahel ka ööseks kodus - oma Haapsalu lähistel elava kasuisa juures.

Seepärast koguvadki kohalikud elanikud allkirju, et esitada Harju Maakohtule, Tallinna kohtumajale ja Põhja Ringkonnaprokuratuurile pöördumine Vassili Otškalenkot mitte vabastada.

Oma allkirja saab petitsioonile anda siin: https://petitsioon.ee/ei-pedofiilist-morvari-v-ot-kalenko-vabanemisele