Kodune ilu: Ilutooted köögikapist

Kodune ilu: Ilutooted köögikapist

28. Mar 2015, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Söögisoodaga näokoorija

Kallitele näokoorijatele leiab alternatiivi köögikapist, selleks imerelvaks on söögisooda. Naatriumvesinikkarbonaadi pisikesed graanulid eemaldavad surnud naharakud, mis ummistavad poore ning samas sobivad igale nahatüübile, sest on piisavalt õrnad. Tänu kergetele antiseptilistele omadustele aitab söögisooda vähendada vistrike teket.

Valmistamine: Sega omavahel 4 teelusikatäit söögisoodat ja üks supilusikatäis vett, lase kaks minutit seista.  Niisuta nägu ning määri segu nöole ja kaelale, vältides silmaümbust.

Lase segul seista näol kolm minutit, pese sooja veega maha ning seejärel loputa külma veega, et poorid sulgeda. Kuivata nägu ning kreemita niisutava kreemiga. Kui Sul on rasune näonahk, tee soodamaski kord nädalas, kui on aga kuiv nahk, siis üle nädala.

Söögisoodat saab kasutada ka kõõma vähendamiseks ja juustele sära andmiseks. Sega 3 teelusikatäit söögisoodat juuste pesemiseks vajamineva koguse šampooni sisse. Pese juuksed hoolikalt puhtaks, masseeri peanahka ning loputa korralikult. Kui Sind kimbutab kõõm, kasuta söögisoodat igal pesukorral, kuni kõõm on kadunud. Sooda muudab juuksed kergeks, sest eemaldab kõik juuste töötlemisvahendite jäägid.Pärast soodaga pesemist kasuta ka palsamit nagu tavaliselt.

Hammaste valgendamiseks pese hambaid tavapäraselt ning pärast pesu pane hambaharjale söögisoodat ja harja sellega hambaid. Kui oled hädas halva hingeõhuga, proovi soodaga suuvett, selle jaoks sega kaks teelusikatäit söögisoodat pooles klaasis sojas vees ja loputa sellega suud.

Kohviga tselluliidi vastu

Hommikune kohvipaks kasuta ära duššiall käies, sest see mõjub nahale pehmendavalt ning hävitab tselluliiti. Kohvipaksust koorijat võib kasutada 1-2 korda nädalas.

Valmistamine: Sega omavahel kaks supilusikatäit kasutatud kohvipuru ja neli teelusikatäit oliiviõli. tulemus peab meenutama pastat. Kanna paks kiht pastat aladele, kus on tselluliit, masseeri vähemalt kaks minutit ning loputa. Nahale võib jääda kergelt pruunikas toon, kuid see kaob pestes ära.

Emmede Klubi

31. Mar 2015, 11:41 eveliiy

Mina olen lisanud soodat oma šampooni sisse ja see teeb juukselt uskumatult siledaks ja pehmeks.

31. Mar 2015, 11:40 GerdaTasa

Jah, neid soodaga variante võib ka raseduse ajal kasutada, sest need on naturaalsed. Kohviga koorimine ei sobi raseduse ja imetamise ajal, sest see paneb kehas mürgid aktiivsemalt liikuma, et need organismist väljutada, mis tähendab, et ka beebi saab need siis läbi ema vereringe või rinnapiima.

31. Mar 2015, 11:14

Kas neid nippe võib ka raseduse ajal kasutada? Just seda söögisoodaga näo koorimist?

eveliiy eveliiy 29. Mar 2015, 21:39

tunduvad väga põnevad nipid. Söögisooda juuste asja tahaks ära proovida.