Kingisoovitus, mis aitab hädas olevaid lapsi

Kingisoovitus, mis aitab hädas olevaid lapsi

26. Nov 2018, 16:20 Emmede Klubi Emmede Klubi

Emmede Klubi püüab igal aastal jõulude aegu jagada soovitusi, kuidas teha kinke targalt - ostuhulluse, ületarbimise, liigse raha- ja keskkonnakuluta.

Üks lihtne viis tarbetute jõulukingituste tegemisest loobuda, aga siiski jõulurõõmu luua, on asendada seesugused kingitused annetustega abivajajatele. Näiteks kutsub SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond kõiki häid inimesi ja ettevõtteid parandama Eesti laste ravitingimusi.

Lastefond on üle-eestiline lastehaigla juures tegutsev heategevusorganisatsioon, mis on 18 tegutsemisaasta jooksul toetanud annetajate abiga erinevatele haiglatele seadmete soetamist, arstide ja teiste erialaspetsialistide täiendkoolitusi ning tuhandeid eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid. 

Lastefondi vahendusel on võimalik toetada sihtotstarbelise annetusega konkreetset südamelähedast toetusprojekti, mille katmisel fond sarnase abivajadusega peredele abikäe ulatab, toetada konkreetselt mõnda abisaajat last või teha üldannetuse. Kõik Lastefondi toetusprojektid on välja toodud fondi kodulehel: https://www.lastefond.ee/toetame/.

Koos annetusega on võimalik soetada ka e-jõulukaart või kinkekiri, mis annab saajale teada, et talle on kingitud haigeid lapsi abistav heategu.

Lisaks saab fondi kaudu abivajajaid aidata, saates oma lähedastele jõulutervitusi Lastefondi heategevuslikel jõulukaartidel. Sel aastal on kaartide autoriks kunstnik Kamille Saabre. Kogu kaardi valmistamiskulust ülejääv summa läheb haigete Eesti laste abistamiseks. Samal põhimõttel saab fondi e-poest lisaks kaartidele osta muidki kingitusi. 


Kumba kingitust Sina eelistad - järjekordset dušikomplekti ja keraamilist nipsasjakest või teadmist, et selle sama raha eest on ulatatud abikäsi seda väga-väga vajavatele lastele? Leppige juba praegu oma lähedastega kokku, et kulutate tavapäraselt täiskasvanute vahelistele viisakuskinkidele kuluva raha hoopis heategevuseks!