Keiserlõige ja sport

Keiserlõige ja sport

01. May 2013, 13:35 Emmede Klubi Emmede Klubi

Peale keisrilõiget pead sa ootama natuke rohkem kui 6 nädalat, enne kui saad jälle sünnituseelse vormi taastamise peale mõtlema hakata. Enne kui hakkad spordiga tegelema, pead käima arsti juures, kes teeb kindlaks, kas arm on korralikult paranenud. Kerged võimlemisharjutused nagu jalutamine, lihaste venitamine - harjutused, mis ei aja veel higistama, aitavad organismil kiiremini kaastuda.

Konsulteerib füsioterapeut Kristīne Stalīdzāne.

Võimle õigesti!

Kui Sa plaanid minna jõusaali, ütle kindlasti oma treenerile, et Sul oli keisrilõige. See on ainus võimalik viis vältida ebameeldivaid arusaamatusi või isegi terviseprobleeme.

Alakõhu lihaste harjutustega saab alustada, kui Sa tunned, et oled valmis! Kindlasti tuleks harjutuste ajal õigesti hingata. Kõhulihaste harjutuste juurde võid asjuda juhul, kui Sinu günekoloog on selleks loa andnud.. Kui ükskõik milline harjutus põhjustab valu või ebamugavustunnet, jäta harjutused pooleli ja oota aega, mil keha on selleks valmis.

Lame kõht - kas see on võimalik?

Pea meeles, et kehas ei saa "parandada" ainult konkreetset kohta, vaid treening mõjub kogu kehale. Vaatamata sellele, et Sa soovid parandada just kõhu välimust, on kaalu alandamise jaoks kõige tõhusam aeroobne trenn - kõndimine, jooksmine, trenazöör, tantsimine. Alusta rahulikult, aja pikku suurenda koormust. Võib olla on Sul alguses seda lapse kõrvalt võimalik teha vaid 10-15 minutit ja sellest alustuseks täiesti piisabki. Järk-järgult saad seda aega pikendada.

Lihasharjutused ( kõhule) on efektiivsemad, kui sa kombineerid seda aeroobse treeningua - ainult lihasharjutuste tegemine vaid tugevdab lihaseid rasvakihi all ja seda tulemust ei ole võimalik märgata.

Ja loomulikult ei tasu unustada - sport käib käsikäes tervisliku toitumisega!

 

Emmede Klubi