Käsitöönurk: Kodukootud printsessikroon

Käsitöönurk: Kodukootud printsessikroon

03. Nov 2014, 12:16 Mirjam Mirjam

Mõni aeg tagasi hakkas minu peagi kolmeaastaseks saav tütar rääkima, et tal on hädasti vaja printsessimütsi (hiljem selgus, et ikkagi krooni), mispeale ma selgitasin, et sellisel juhul tuleb asi ise valmis meisterdada. Esiteks ei meeldi mulle räbalad Hiinas toodetud plastikust mänguasjad (nagu poesmüüdavad kroonid ja võlukepid jms. rekvisiidid tavaliselt ju on) ja teiseks on mulle väga oluline, et laps isetegemise rõõmu mõistma ning hindama õpiks.

Olen juba pikemat aega varunud kõiksugu pärleid, kivikesi, kleepse ja paelu teades, et sellised käsitööprojektid pole enam kaugel. Mul oli õigus! Kõik krooni meisterdamiseks vajalik oli meil kodus olemas - papp, pakkepaber, liimipüstol, liimipulk, kaunistused ja jupp kummipaela. Preili käekesed on kääridega lõikamise jaoks liiga väikesed ja liimipüstoli kasutamine on isegi veidi kohmakama täiskasvanu (loe: minu) jaoks pisut ohtlik, aga liimipulgaga pakkepaberit liimida, pärleid valida, neid kuumale liimile asetada ja krooni kleepsudega kaunistada saab üks väike tragi abiline küll. Lõpptulemus sai väga vahva ja sellest ajast peale on meie värskelt kroonitud printsess oma tiaara eemaldanud vaid vanniskäikudeks ja uneajaks. Ma olen päris kindel, et suur osa sellest kiindumusest peitub isetegemise võlus - poest ostetud kroon oleks oluliselt tihedamini riiuliservale ununenud, kui oma kätega valmistatud meistriteos.

Alustuseks tuleks tükk pappi keskelt pooleks murda ja joonistada sellele pool krooni kujust nii, et hiljem krooni välja lõigates jääksid mõlemad pooled täpselt ühesugused. Enne välja lõikamist veendu, et sinu disainitud krooni suurus on lapse väikesele peale paras - kui ei, kohenda sobivaks.

20141103115053-82192.jpg
 
Vali välja sobiv (pakke)paber, millega kroon katta ja ulata lapsele liimipulk. Kui papist kroon on paberile liimitud, lõika see välja ja korda sama ka krooni teisel küljel.

20141103115455-36572.jpg

Otsi sahtlitest ja oma ehtekarbist välja kõik, mis võiks kaunistamiseks sobida: pärlid, kivikesed, katkised ehted, paelad, kleepsud, pits… ükskõik, mida sul leida õnnestub ja mis sulle meeldib! Hea teada: Tallinnas, Pärnu maanteel, Kosmose bussipeatuse kõrval, asub Expressionsi outlet – seal on ohtralt katkiseid (aga ka terveid, muidugi) ehteid, kotitäitega katkiste ehete küljest pudenenud pärleid, kivikesi, kleepse ja kõike muud väga-väga odavate hindadega. Kui soovid lapsega koos meisterdamiseks tarvikuid hankida, soovitan kindlasti alustada just sealt!

Kasuta kaunistuste kinnitamiseks liimipüstolit – kui sul sellist veel pole, pead lugemise jalamaid pooleli jätma ja sammud ehituspoodi seadma. Liimipüstolid ei ole kallid ja nende abil saab valmistada/parandada ükskõik mida!

Haara jupp kummipaela ja tee lapse peaga proovi, kui pikka paela krooni taha vaja on, et see lapsele paras oleks. Lõika pael parajaks ja liimi otsad liimipüstoliga krooni servade külge kinni. Võid paela kinnitada korraliku liimikuhjaga, et see kuivades kindlalt paigale jääks. 

20141103115506-33279.jpg

Aseta kroon uhkusega oma printsessi kuninglikule peanupule ja naudi – tema vaimustus saab olema naeruväärselt rõõmustav!
 

Irinaaa Irinaaa 03. Nov 2014, 18:24

wow! lahe!!! 😀

03. Nov 2014, 12:38

Super ilus kroon ja imearmas printsess 😀