Kas Perekool on Eesti õelaim netifoorum?

Kas Perekool on Eesti õelaim netifoorum?

29. Oct 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eilses "Pealtnägijas" räägiti, et Eesti populaarseimas internetifoorumis Perekoolis lokkab anonüümne sõim ja õelutsemine.

"Mitu nn beebiblogijat on kuulutanud sõja Perekoolile, süüdistades, et tegu on Eesti õelaima netifoorumiga. Asja teeb tähelepanuväärseks, et algul heal eesmärgil loodud platvormi peab Eesti Ämmaemandate Ühing ja sellele maksab peale riik. Kuna selgub, et ühingu jaoks on Perekooli reklaamimüük suurim tuluallikas, tekib küsimus – on nad tegelikult huvitatud selle puhtaks rookimisest," vahendab ERR.

Perekooli foorum on noorte perede ja lapsevanemate nõustamis- ja suhtlusplatvorm. Perekooli missioon on pakkuda kiiret, kättesaadavat, tasuta, anonüümset ja heal professionaalsel tasemel nõustamist peret planeerivatele, lapseootel ja lastega peredele. Alates 2013. aastast toetab seda ka riik hasartmängumaksu rahast - näiteks käesoleval poolaastal 8977 euroga.

Paraku on nõustamine foorumis langustrendis - 2014. aastal vastasid spetsialistid mureküsimustele poole vähem kui 2009. aastal.

Pealtnägija hinnangul on foorumi sisuks saanud paljuski hoopis õelutsemine. Näiteks on juba 2014. aasta novembrist on üleval teema, kus naised arutavad kas ja millistel tingimustel oleks nende mehed nõus seksima blogija Mallukaga. Sama blogija väikelast on foorumis nimetatud näiteks reptiiliks.

Teine Pealtnägijale oma loo rääkinud blogija sattus enda kohta käivat sõimu lugema aga ajal, mil ta oli depressioonis, mistõttu sõim mõjus eriti rängalt - pöörduda tuli rahustite poole, mõtted käisid enesetapu radadel.

Eriti julmad on sissekanded kohalike kuulsuste välimuse ja eraelu teemal. 

"Keegi tuleb ja küsib näiteks, et kuulge, mul on lapse töövihikus sihuke ülesanne, mida ma ei oska lahendada, kas keegi aitaks mind. Eeldades, et see on Perekool ja seal on teised lapsevanemad ja äkki keegi oskab aidata, saab ta hoopis teada, et ta on mõttetu libu, kes on arvatavasti kuskil suvaliselt jorsilt lapse saanud, ei oska lugedagi, ja miks ta üldse neid lapsi teeb, kui ta ei oska ülesannet töövihikustki lahendada. Ja see on reaalselt, avage ükskõik mis teema, ja keegi saab seal sõimu. Lihtsalt keegi saab sõimu," kirjeldas foorumi sisu blogija Mallukas.

Ämmaemandate ühingu president Pille Teesalu probleemi ei näe: ta nentis, et tema selliseid tekste lihtsalt ei loeks. Samuti uuris ta, kas blogija Mallukas võib olla enda kohta ise foorumisse negatiivseid sissekandeid kirjutanud.

Pealtnägija aga märkis ära, et Perekool on Eesti Ämmaemandate Ühingu suurim tuluallikas, ühing teenis selle pealt aruande kohaselt 2014. aastal üle 70 000 euro ja 2013. aastal üle 50 000 euro, millest makstakse ka presidendi palk.

Teesalu sõnul on kahju, et ämmaemanduse arendamise asemel tuleb ühingul nüüd selliste probleemidega tegeleda ja foorumit puhastama asuda.

 

Milline on Sinu kogemus Perekooli foorumis? Kas leidsid oma küsimusele vastuse või puutusid kokku asjatu õelusega?

Tahame, et kõik meie lugejad teaks: Emmede Klubi ei soosi teiste lapsevanemate asjatut maha tegemist, mõnitamist ega üleüldist anonüümset õelutsemist. Kutsume kõiki üles nii meie armsas portaalis kui ka muredele lahenduse leidmiseks loodud Perekooli foorumis olema viisakas, mõistlik ja teisi, ka endast vähemate teadmistega inimesi austama ning vajadusel aitama.

ekukas ekukas 29. Oct 2015, 17:14

Enne lapse sündi külastasin aeg-ajalt ikka seda foorumit. Üsna ruttu sain aga aru, et see koht pole minu jaoks. See õelutsemine ja "ärapanemine" on lihtsalt jube, mis seal toimub. Positiivset leidsin sealt vaid nii palju, et üks tore beebigrupp, kuhu ma nüüd kuulun, sai alguse just perekooli foorumist.

29. Oct 2015, 16:20

See, et selles portaalis on koos õelutsejad on ammu-teada tõde, rahvas teab ja räägib, et sinna ei tasu nõrganärvilistel üldse mitte piiludagi. Ise olen paar korda enne lapse sündi vaadanud, kuid siis otsustasin, et see on küll koht millest tasub eemale hoida, enda närvikava säästmise mõttes...

29. Oct 2015, 15:44

Samuti mõtlesin teise lapsega,et liitun selle Perekooli foorumiga,aga lahkusin sealt üsna ruttu. Esiteks jube totter oli,kui keegi mingi mure kohta küsis,siis hakati hoopis ilkuma inimese kirjavigade kallal vms - nagu see oleks ulme tähtis asi .
Üleüldse on seal parajad õelutsejad koos,eriti need "KÄGUD" .

29. Oct 2015, 15:09

Vaatasin ka Pealtnägijat. Selline õelus Perekool.ee-s ei ole minu jaoks üllatuseks. Olen ise kokkupuutunud ka kahjuks sellega antud foorumis. Lihtsalt vastik on vahest lugeda EMMEDE vastuseid. Pidevalt tekib peas mõte, et kas nad mõtlevad ka , kui kirjutavad midagi. Kuidas saab üks väikese lapse ema/isa selliseid asju kirjutada!? Kohutav ! Kuna minu jaoks tekkis seal foorumis suhtlemine või küsimuste küsimine lausa ebameeldivaks, siis lahkusin sealt. Õnneks leidsin emmedeklubi, kus valitseb üksteise vastu tolerantsus .