Kas jalanõusid saab tänavatele puistatud soola eest kaitsta ja soolarante eemaldada?

Kas jalanõusid saab tänavatele puistatud soola eest kaitsta ja soolarante eemaldada?

07. Jan 2016, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Libedatõrjel tänavatele jõudev sool võib jääd sulatades päästa küll elusid, kuid tekitada samal ajal meelehärmi rikutud pükste või saabaste tõttu. Novaator vastab küsimustele, kuidas sool jalatseid ja rõivaid kahjustab ning kuidas seda ennetada võiks.

Sool võib jätta nahale inetud plekid. Sool võib mõjutada naha värvust. Samuti muudab see naha pealmised kihid nõrgemaks ning võib kahjustada jalatsi nahale tehtud eriviimistlusi.

Kindlasti ei tohi märgi jalanõusid intensiivselt kuivatada kõrge temperatuuriga kohtades, kuna selle tagajärjel võivad tekkida eriti intensiivsed soolarandid. Samuti võivad nahale tekkida kiire kuivatamise tagajärjel (mikro)praod.

Soolakahjustuste vältimiseks soovitatakse nahka õigeaegselt spetsiaalsete, kvaliteetsete ja nahasordile sobivate vahenditega hooldada. Kui nahk on juba kahjustunud, peaks soolarantide eemaldamise kallale asuma võimalikult kiiresti, ning selleks tuleks samuti kasutada spetsiaalseid vahendeid.

Seega spetsialist koduste vahenditega soolakahjustuste vastu võidelda ei soovitata, parem on seada külmade ilmade alguses sammud jalatsipoodi ning investeerida kvaliteetsesse kaitse- ja puhastusvahendisse.

Internetis osatakse aga soovitada ka soolarantide eemaldamist sibulaga, äädika- või sidruniveega ning seebi- või nõudepesuvahendi veega.


Kas ja kuidas oled Sina soolarandid jalanõudelt maha saanud?

10. Jan 2016, 19:44

Meie kasutame jalanõude hooldusvahendeid , et saada lahti soolarantidest. nende ennetamiseks kasutame ka vahendeid. Soetasime kunagi laadalt ühe rasvaine(loodusliku) millega jalanõud kokku määrime.