Kaja Kallas: Kui Reformierakond jätkab uues valitsuses, vaatame üle, kuidas 1. ja 2. lapse toetus võrdsemaks muuta

Kaja Kallas: Kui Reformierakond jätkab uues valitsuses, vaatame üle, kuidas 1. ja 2. lapse toetus võrdsemaks muuta

13. Jan 2023, 17:10 Emmede Klubi Emmede Klubi

Peaminister Kaja Kallas vastas täna Facebook live vahendusel inimeste küsimustele. Talle esitati küsimus ka uute peretoetuste üle, millega ei ole rahul kuni kahe lapse vanemad, kuna toetus alates kolmandast lapsest on märkimisväärselt suurem.

Kallas tuletas meelde, et Reformierakond oli ainus riigikoguerakond, kes oli sellisel kujul toetuste tõstmise vastu. Ülejäänud neli erakonda olid aga selles juba kokku leppinud. Kui Reformierakond ei oleks suurperetoetuste osas kompromissi teinud, oleksid nad üksi opositsiooni jäänud. 

"Jah, Reformierakond on seisukohal, et pärast valimisi tuleb üle vaadata, kuidas see süsteem saaks võrdsemaks, sest tõesti - enamus Eesti peresid, nendes on üks või kaks last ning ei tohiks diskrimineerida sellest lähtuvalt. Peaks olema ikkagi nii, et lapsed on hinnatud," ütles Kallas. 

Suurperetoetuste kaitseks ütles Kallas vaid, et Põhiseaduse järgi on lasterikkad pered erilise hoole all ning see tähendab, et suurperede mõnevõrra suurem toetamine on Põhiseadusega kooskõlas. Praegu tekkinud olukord, kus esimese-teise lapse ning kolmanda ja enama lapse toetuste vahe on nii suur, on aga Kallase sõnul liiga ebavõrdne. 

"Vaatame, kuidas valimistel läheb, kas on võimalik seda süsteemi paremaks ja võrdsemaks muuta, ma isiklikult loodan, et on," nentis peaminister.