Jumestuskunstnik Grete Lill-Kähr: teiste kurjad kirjad laste kasvatamisest on minust õnneks pigem mööda läinud

Jumestuskunstnik Grete Lill-Kähr: teiste kurjad kirjad laste kasvatamisest on minust õnneks pigem mööda läinud

06. Dec 2022, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lapse kasvamine ja kasvatamine on väga armas ja tore teekond, mida sisuloojad ikka oma jälgijatega ka jagavad. Samuti on seda teekonda Instagramis jaganud jumestuskunstnik ja sisulooja Grete Lill-Kähr.

Reklaami ja elu tasakaal

Tavatööna on Grete jumestuskunstnik populaarsetes teleprojektides ning tema sotsiaalmeedia kanalis leiab tihti just glamuursete saadete telgitaguseid. Lisaks on ta ka sisulooja, kes tutvustab ja reklaamib erinevaid tooteid.

„Minu põhimõte sisuloojana on alati olnud see, et reklaamin vaid neid tooteid, mis mulle päriselt meeldivad, mis kõnetavad, on südamelähedased ning teevad igapäevaelu lihtsamaks. Grete hinnangul ei tohi sotsiaalmeedia olla üle ujutatud reklaamist, sest jälgijad tahavad ka näha, mis toimub sisulooja tööl ja kodus. Igat koostööd Grete vastu ei võta.

Kommentaarid ja küsimused teistelt emadelt

„Raseduse ajal kuulsin teistelt sisuloojatelt, kes on ka emad, et nad on saanud palju kurje kirju ja tagasisidet. Eks ma seda natuke pelgasin küll,“ rääkis Grete.

„Olen Instagramis oma põhimõtet väga edukalt jälginud. Olen kajastanud lapse asju pigem vähe ning tõesti vaid neid koostöid, mis mind kõnetavad ja aitavad. Soovitused minu poolt on siirad ning olen saanud palju positiivset tagasisidet teistelt emadelt, kes on soetanud ka samu tooteid,“ lisas Grete. „Näiteks kirjutas mulle üle kümne ema, kes tänasid Philips Avent väikelaste toodete soovituste eest, nad olid minu sooduskoodiga endale ka ostnud ning kasutavad nüüd suure rõõmu ja õhinaga.“

Grete on Instagramis saanud lapse kohta vaid ühe nõuandva, ent mitte kurja ja etteheitva, kirja. „Üks naine kirjutas mulle story peale, et mul poeg oli kõhukotis vales asendis. Tegelikult teadsin ka õiget asendit, aga kuna poeg sahmerdas ja ajas ennast kogu aeg püsti, siis pildi peale jäigi veidi vale asend ja vale mulje,“ meenutas Grete.

Grete hinnangul on see ainult tore, kui kirjutatakse ning kõik nõuanded võtab ta rõõmsalt vastu. „Keegi ju tahab lihtsalt aidata. Siiski pean tõdema, et kui saaksin põhjuseta halvustava ja kurja kirja, siis ei suudaks sellesse positiivselt suhtuda ning võtaks ilmselt väga südamesse,“ kommenteeris Grete.

 

Nipinurk – kuidas saada laps magama?

„Oleme katsetanud erinevaid lahendusi, sest unega on igasugu probleeme ette tulnud ning pean ütlema, et meie jaoks töötab kõige paremini kottpime magamistuba ja valge müra masin,“ ütles Grete. Mingeid veidraid nippe pole veel pisipojaga tulnud välja nuputada, ent Grete on veendunud, et poja kasvades hakkavad need veidrad, aga töötavad nipid alles välja kujunema.