Maailmakuulus Norra saksofonist ja džässmuusik Jan Garbarek Nokia Kontserdimajas

16. Oct 2015, 15:56 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Keegi teine ei mängi saksofoni nagu Jan Garbarek. Tema muusika on muutunud ainulaadseks kaubamärgiks ja juba mõnda aega nihutanud tavapärase džässi piirjooni. Lugematud plaadid, kontserdid kõige tähtsamates kontserdisaalides üle kogu maailma, arvukad koostööaastad Keith Jarrettiga või tema võrratu töö Hilliard Ensemble’iga on selle unikaalse saksofonisti muutnud populaarseks nii muusikastiilide sees kui nende piiride üleselt.

Ta ei ole kunagi soovinud aidata kriitikutel endale kleepida silte, mida kasutatakse esinejate muusikastiilide alla liigitamiseks. Garbarek põikleb sellest kõrvale. Tema loomingust leiab džässi, klassikalist ja popmuusikat. Juba Müncheni kultusplaadifirma ECM-i algusaegadest peale on ta olnud selle üks edukamaid esindajaid.

Kuid ainult kõla ei tee muusikast seda, mis ta on. Oma teostes ja improvisatsioonides on Jan Garbarek uskumatult kauni muusika meister, mis jõuab otse südamesse. Avatud heliruum ulatub täielikust rahust ekspressiivse joovastuseni ning kiirgab hämmastavat rahutunnet, mis ei muutu hetkekski igavaks. Tema kontserdid arenevad väga orgaaniliselt ja nende tõusev pinge on väga laiapõhjaline. See muusika hingab ja annab hingamisruumi ning kõlab samal ajal lihtsalt ja keeruliselt. Muusika meenutab hümni ja on hajus, mänglev ja tõsine, süüviv ja erakordselt avatud, pigem intensiivne, mitte sentimentaalne.

Oma käsiloleva tuuri raames saadavad Jan Garbareki tema ammune klaverimängija Rainer Brüninghaus ning brasiillasest e-bassimängija Yuri Daniel ja meistertrummar Trilok Gurtu Indiast. Kõik need muusikud on tehniliselt väga kõrge tasemega ning tagavad selle, et ühtne teekond annab erakordse ja maagilisi momente täis kontsertelamuse. Rikkalik õhkkond loob heliruumi, mis jätab jälgi inimese kõige sügavamasse minasse – see on tõeliselt sensuaalne kogemus.

Sündmuse koduleht: http://www.tradehub.info"

OSTA PILET->>>>