Istuva eluviisi tagajärjed

Istuva eluviisi tagajärjed

12. Apr 2013, 17:04 Emmede Klubi Emmede Klubi

Sa veedad päevas 8 tundi arvuti taga, sest selline on Sinu töö? Vabal ajal on Sinu lemmiktegevusteks filmide ja seriaalide vaatamine? Sa oled tihti andnud lubadusi, et lähed lõpuks ometi spordiklubi liikmeks, aga see on iga kord soiku jäänud? Kuidas mõjutab vähene kehaline aktiivsus tegelikult meie tervist, küsisime füsioterapeuti Rigondai Siliņai käest.

Kuni me oleme noored, ei juhtu veel võib-olla midagi. Sul ei ole istuva eluviisiga suuremaid kaebusi. Aga aastate jooksul hakkavad esimesed ebamugavustunde sümptomid tekkima. Seljavalu, pinges õlad, rasvumine, pindmine hingamini, kehv keskendumis- ja töövõime...

Huvitaval kombel käib istuv eluviis käsikäes alanenud meeleolu ja depressiooniga. Rohkem liikumist paneb keha õnnehormoone tootma. See parandab meeleolu, vähendab emotsionaalset stressi ja organism ei ole nii pinges ja jäik. Inimesed, kes tegelevad regulaarselt treenimisega, kannatavad vähem tõenäoliselt mao-, kopsu- ja hingamisteede haiguste käes. Ka nende immuunsüsteem on vastupidavam.

Mida nüüd teha, kui hädad põhjustavad ebamugavustunnet?

Siin on ainult üks vastus - liigu rohkem. Sa ei taha minna spordiklubisse? Siis liigu iseseisvalt. Jookse, sõida rattaga, tee joogat, võimle...

Kui Sa aga ei suuda trenni minna, käi vähemalt kord nädalas massaažis, sest seda peetakse ka passiivseks trenniks. Ka seal vabaneb keha emotsioonidest, sisemisest ärevusest, pingest, stressist ja halvast tujust.

Jõusaal aitab Sul alati paremat tuju tekitada, töövõimet suurendada ja naha tervist parandada.

Kui Sa veedad päevas arvuti taga 8 tundi, peaksid ka vähemalt 30 minutit ennast aktiivselt liigutama.


Emmede Klubi

Kui palju Sa ennast iga päev liigutad?