Internetisensatsioon: Üksikema õpetlik kiri mässumeelsele teismelisele pojale

Internetisensatsioon: Üksikema õpetlik kiri mässumeelsele teismelisele pojale

19. Sep 2015, 16:49 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui ühel üksikemal teismelise poja ülbest ja tänamatust käitumisest villand sai, otsustas ta, et on aeg oma võsuke paika panna, vahendab Huffington Post.

Poeg oli hiljuti oma Youtube'i kanali kaudu raha teenima hakanud ning tema vastleitud rikkused olid talle pähe hakanud. Pärast ühte erakordselt ebameeldivat sõnelust oma pojaga otsustas Estella Havisham (kes kasutab minevikus koduvägivalla ohvriks langemise tõttu pseudonüümi), et on aeg poissi pisut "raputada". Naine, kelle sõnul oli tal poja jalamatiks olemisest kõrini, kirjutas poisi toa uksele kirja:

20150919163018-11436.jpg

"Kallis Aaron,

Kuna sa näid olevat unustanud, et oled vaid 13 aastat vana ja et mina olen lapsevanem ning kuna sa ei allu kontrollile, arvan, et vajad õppetundi iseseisvuses. Lisaks: kuna sa hõõrusid mulle nina alla, et teenid nüüd raha, on sul ka lihtsam tagasi osta kõik asjad, mille ma sulle minevikus ostnud olen.

Kui sa soovid oma lampi/lambipirne või ligipääsu internetile, tuleb sul maksta kinni oma osa väljaminekutest:

Üür: $430

Elekter: $116

Internet: $21

Söök: $150

Lisaks tuleb sul esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti tühjendada ära prügikast, pühkida põrandad ning käia kodu üle tolmuimejaga. Lisaks pead iganädalaselt hoidma puhtana ka oma vannitoa, valmistama endale kõik eined ja enda järelt koristama. Kui see sul ei õnnestu, kasseerin sinult $30 lisatasu koristusteenuste eest kõigil päevadel, kui mina need tööd sinu eest ära pean tegema.

Kui otsustad, et soovid minu toanaabriks olemise asemel jälle MINU LAPSEKS hakata, võime tingimuste üle läbirääkimisi pidada.


Armastusega, 

Emme"

Ema lisas hiljem postitusele uuenduse, milles kirjutab, et poeg olevat kirja esialgu ära kortsutanud ja põrandale visanud ning korterist välja tormanud. Mõne aja pärast tuli poeg mõistusele, vabandas ema ees ning küsis, mida ta saaks teha, et oma asjad tagasi teenida. Poiss olevat isegi mõned asjad, mis emal esialgu kahe silma vahele olid jäänud, oma toast emale viinud ning öelnud, et tahab needki uuesti välja teenida.

Postitus on saanud üle 85 000 like'i ja seda on Facebookis jagatud üle 160 000 korra. Kuigi naine on saanud nii positiivset kui negatiivset tagasisidet - nii teiste lapsevanemate kiitust rangete ja nutikate sanktsioonide eest kui ka laitust lapse avalikult häbistamise eest - ütles Estella, et kiri oli esialgu mõeldud jagamiseks vaid lähedastega ning selle levimine internetis oli lihtsalt juhuslik. Kui ta oma veast aru sai, ei arvanud ta, et selle eemaldamisel oleks mõtet - see oli niikuinii juba kulutulena levida jõudnud.

Küll aga postitas ta tagantjärele selgituse nii kriitikutele kui toetajatele, selgitades, mida ta oma pojalt tegelikult ootab ja millised on tema hoiakud lapsevanemaks olemisel. "Olgem mõistlikud! Ma ei viska oma 13-aastast poega tänavale, kui ta oma osa üürist maksta ei jõua. Ma ei taha, et ta üldse midagi maksaks. Ma tahan, et ta oma kodu ja oma isiklikku ruumi austaks ning hindaks kõike, millega meid õnnistatud on. Ma kirjutasin talle "arve", et talle õppetund anda - miski ei ole siin elus tasuta," kirjutas ta.

Ta väidab kindlalt, et ei taha poega niivõrd distsiplineerida ja karistada, kuivõrd pojas reaalsusetaju äratada ning talle "päriselu" kohta üht-teist õpetada. Ema sõnul soovib poeg täiskasvanuelu eeliseid nautida, kuid arvab, et saab seda teha nendega kaasnevat vastutust võtmata. 
 

Mida arvad sina ema kirjutatud kirjast? Kas naine oli lapsega liiga karm või andis talle armastava ema kombel väärtusliku õppetunni?